Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Full hd vs QHD u monitoru 27 uhlopříčka

Full hd vs QHD u monitoru 27 uhlopříčka
Já to asi prostě za chodu nepoznám. Koukala jsem na youtube na srovnání v obchodě a je to vidět je, když se zaostří a nebo člověk zastaví a dá dva obrázky vedle sebe. Jinak to nepoznám.

Je to tak důležité, a nebo je to jen takový malý detail ?
Málo, kdy poznám rozdíl mezi 720 a 1080p, jako fakt.
HDR vůbec nevím zda poznám.

Omlouvám se, ale tyhle faktory mě ovlivnují. Mám rtx 2070 za 3 roky měním novou.
Mám Benq gw2450hm TN panel a 1920x1080 a úplně na pohodu. Chtěla jsem ho nahradit lepším max 4000-8000kč.

Dostala jsem pár tipu, ale prostě nejsem uspokojená.
Líbí se mi prohlý MSI, prohlý Gigabyte, ale ten prý při online hrách nějak zlobí podsvícení.
A poslední herní asusy, ale ty na českých strankách nejsou moc dobré reference.

Moc se omlouvám, že Vás s tím otravuji. Už i přítel ze mě roste.

Máme doma tv 4k 60 uhlopříčku a prostě když tam pustím film a pustím to na tom benqu tak mi tam ten rozdíl nepřijde nějak extra :D
Ano na tv je to mnohem hezčí, ale že bych z toho byla odvařená. To ne.

Babo rad. Omlouvám se a až vyberu pochlubím se novým výběrem a pak to smažu. Ovšem na diskuzích doporučovali za 8000 až 15000, ale to je dalek od 4000 až 8000

Vyber QHD. Pokial mas oci este ako tak v poriadku zvladnes QHD v pohode, FHD je skor pre starsich.
Sam som mal teraz dlhsiu dobu 27 FHD, pretoze pri QHD musim uz zmurit, ale kvoli grafom na burze som presiel na QHD a....a zvykol som si.
Ak nebudem vidiet hodim si ho do FHD.
Jediny rozdiel je cena, kedze QHD modely su drahsie.
Nerozumim tej obsesii ist do "herneho" monitoru.
Na hry ti staci aj normalny monitor.
Ja mam teraz uz mesiac tento...https://www.swsd.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=422353 a obcas sa na nom aj hram;o).

Včera jsem hrála několik her na 4k televizi a porovnala jsem je na pc. A kromě toho, že je tam vyšší rozlišení tam nějaký zásadní zlom nevidím. U metra exodus tam to bylo nějaké hnusné tmavé. U Jedné strategie fungoval HDR a bylo to pecka. Ale pc topil, jak blázen grafika 100% a teploty nad 80 stupnu.

A je to nějak poznat ve hrách ? Když na 4k to kromě lepšímu pocitu nevidím ?
Ano právě já nechápu, proč mi všichni nutí monitory za 10 000. Já mám za 4000 a splní to, co za 8000 at se hádá, kdo chce, jak chce :D