Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Logování akcí na Windows 10

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda Windows loguje operace typu spuštění/ukončení programu, včetně historie? Ve Windows jsem to nikde nenašel, při použití programu NirSoft Utilities jsem nalezl pouze log LastActivityView, kde ale je toho z historie velmi málo (i když některé záznamy jsou tam i dva roky staré). Věděl by někdo, jestli to Windows 10 umí a kde by se to dalo najít?
Děkuji.

Právě ten program NurSoft ve zmíněném logu nějaké záznamy o spuštění běžných programů ukázal, ale je tam hodně bílých míst v historii, kdy třeba týden není zalogováno nic, i když ten počítač běžel... Odněkud to každopádně brát musí a ten zdroj se mi nepovedlo dohledat....

Hezký den,
zdroj je uveden třeba v souboru "readme.txt" umístěného ve složce aplikace LastActivityView.
Cituji:

Known Limitations
=================

This tool gathers information from various sources, including the
Registry, the events log of Windows, the Prefetch folder of Windows
(C:\windows\Prefetch), the MiniDump folder of Windows
(C:\Windows\Minidump), and more...
The accuracy and the availability of the information displayed by
LastActivityView might be different from one system to another. For
example, if the user or a software makes changes in the Registry, the
action time displayed by LastActivityView might be wrong, because it's
based on the modified time of some Registry keys.
Also, for every type of action/event, there is some limitation according
to the way that the information is saved in the system. For example, the
'Select file in open/save dialog-box' action is limited for one action of
every file extension, so if the user opened 2 .doc files with the
open/save dialog-box, only the last one will be displayed.