Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc zamrzne a píská

Dobrý den, moc prosím o radu.

Pc mi začal poslední měsíc padat u všech her pravidelně po 20 minutach se proste hra vypla ale windows šel - poslední týden mi pc začal dělat to že zhruba po půl hodině chodu zamrzne a vydává tak hrozný hlasitý ''elektrický zvuk'' ale z repráků. nedá se nic udělat než vypnout zdroj.

Sleduji prohlížeč událostí ale neorientuji se vtom a nevím co přesně mi ten pc zamrzne.

Dnes sem zkoušel přeinstalovat windows vyprášit kompletně pc jestli se nepřehřívá a taky jestli neni volná ramka nebo třeba kabely ale nic.
Moc prosím o spolupráci radu a pomoc. Fanda
[1.png]

Moc děkuju za zájem a ochotu pomoc už sem bezradnej nemuzu ani film pustit. Nevím co je Luftnik a definovany štekr ? :D Pokud máš na mysli jiný větrák problém je že ať zapojím jakýkoliv z těch 3 ventilátorů co mám v pc ani jeden se nehne . Nikde nemohu najít rady všichni to maj obráceně.. mě Pc jde (nějakou chvíly) ale větráky se nehnou zdroj je rok stary z czc fachal vždy krásně

Dříve větráky fungovaly .Právě že mam nesviticí jen na bokovce je jeden jakože fakt velkej a ten ma osvetleni cerveně ale je to velmi stará case. Dříve to fungovalo. ted sou všechny vypojeny a ani jedne se po zapojení nerozeběhne i když restartuju.
Desku mám -
tuto asus-m5a78l-m-lx3-d476726.htm

ještzě před týdnem mi na kompu bezela telka treba i celý den. dnes to ale vždy do hodiny umře... nejhorší je že z repráků začne hlasitě skřípat jak kdyby elektrika trefí mě infarkt brzy

Takhle: potřebuješ, aby se ti točil větrák na CPU. To je dogma. Dále větrák na grafice a větrák chipsetu /pokud je/. V bedně je to tak jaksi jedno - airflow zaručí jeden funící zevnitř dozadu a jeden zepředu dovnitř (není podmínkou). Netočí-li se nic, máš to blbě zapojené nebo desku v rectu. And nothing else matters.