Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hodnocení sestavy

Prosím o hodnocení sestavy.
PC potřebuji hlavně na fotky a na občasné stříhání videa, občas film. Hry vůbec.
Cena 8500Kč by mi vyhovovala, ale v případě doporučeného vylepšení jsem ochoten připlatit.

základní deska MSI K9N Neo-F V3
CPU AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ 2.6GHz 2x128kBL1 2x512kBL2 65W socket AM2 ,BOX
Sapphire VGA ATI Radeon HD 3450, 512 MB DDR2, 64-bit, 600/500, 2x DL-DVI, PC
WD CAVIAR BLUE WD6400AAKS 640GB SATA/300 7200 RPM, 16MB cache
ASUS OD DRW-2014L1T SATA WHITE LIGHTSCRIBE BULK
Redstar OEM03S MIDI TowerATX,4x5.25",1x3.5" , 12FAN, black/silver, zdroj 350W
DIMM DDR2 4GB, A-DATA, Bulk

nabízená cena 8500Kč
díky

loading...

Sestava se mi zdá docela dobrá.
Jen bych vzal silnější zdroj >400W od nějakého renomovaného výrobce (Enermax, Fortron, Thermaltake)
A ještě jeden pevný disk (stačí 80GB) na systém a ten 640GB nechat jako datový.
Taky si předem ověř, jaký je použit chladič na CPU - asi to bude jen boxovaný...

Ohledně dělení disku jsou neustálé spory. Já jsem zastáncem dvou disků - zvlášť systém a data. A při stříhání videa to má o důvod navíc, z hlediska výkonu.

Neřekl jsem, že je boxovaný chladič špatný (sám jej zatím používám), ale existují lepší alternativy. Mám tu koupený Arctic Cooling Freezer 64 Pro, ještě jsem se nedostal k jeho instalaci...

Abych se přiznal, tak já bych tohle na fotky, filmy a střih vůbec nekoupil.

Postavil bych to na AMD790GX nebo AMD780G (bez externí grafiky), procesor dle výběru, ta 5000+ nebo ještě lépe 45W verze Athlonu, tj. 4850e (2,5GHz), smažítko buď LG nebo Samsung (i když Pioneer aka Asus taky není špatný), zbytečně mnoho RAM (pokud je našponovaný rozpočet, pro běžnou práci stačí 2GB), rozhodně aspoň 350W ZNAČKOVÝ zdroj (kýmsi navrhovaná 500W je zbytečnost, už 400W bude postačovat)