Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blizsie porovnanie Thinbook vs Elitebook

Dobry den, rad by som poprosil o pomoc pri porovnani dvoch notebook a to Lenovo Thinbook 14 G2 a HP Elitebook 845 G7- Je to v podstate porovnavanie neporovnatelneho kedze Elitebook je spicka business laptopov ale rad by som sa na to pozriet blizsie na HW komponenty a rozhodol sa kvoli kupe, pre mna dolezite a nejasne veci:

HP Elitebook 845 G7 s AMD ryzen 7 4750u
https://www.hpobchod.sk/productOpt.asp?konfId=24Z96EA
test s amd ryzen 5 (vybral som tento test kedze test s amd ryzen 7 ma displej 400 nits co sa u nas nepredava) https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-845-G7-review-AMD-laptop-is-also-better-with-Ryzen-5-than-with-Intel.502343.0.html

Lenovo Thinkbook 14 G2 s AMD ryzen 7 4700u
https://www.lenovo-shop.sk/produkty/lenovo-thinkbook-14-g2-mineral-grey-20vd008tck
test iba s core i5 https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkBook-14-Gen-2-Tiger-Lake-review-Office-laptop-with-poor-endurance.531427.0.html

V tomto smere by som rad porovnal samotne LCD displeje, oba maju IPS, totozne rozlisenie
HP ponuka:
250 nits and 45% NTSC
Brightness Distribution: 82 %
157 ppi
LG Philips LGD064E

Lenovo ponuka:
250 nits and 45% NTSC
Brightness Distribution: 69 %
B140HAN04.0

Z uvedeneho je jasne ze HP bude mat lepsiu svietivost na slnku, neviem ci bude nejaky rozdiel aj v kvalite farieb, co sa tyka rozdiel v pouzitej znacky displeja, aky je rozdiel prosim medzi B140HAN04.0 a znackou LG Philips LGD064E? Dava tam HP podstatne kvalitnejsie displeje alebo je to porovnatelne? Myslim ze aj thinkpady vychadzali s B140HAN04.0 alebo nieco podobne. HP ma este nieco ako AntiGlare co neviem co je...

SSD disk:
Podobne u oboch: Samsung PM991
Lenovo ma trosku rychlejsi zapis.

Graficka karta: RX Vega 7 u oboch identicka

CPU: urcite HP s AMD ryzen 7pro lepsie, avsak sa obavam vyssich teplot ako u Lenova, je to celkom dost vykonu = teplo.

Ostatne:
Klavesnica pre niekoho HP pre niekoho Lenovo, HP ma trackpoint, kvalita materialu urcite HP aj ked panty su velky otaznik, bateria lepsia pre HP, aj podpora no vyssia cena...

Este je pre mna celkom zaujimavy tento dell: https://www.dell-shop.sk/produkty/dell-vostro-14-5415-jytd9
Notebook budem vyuzivat rozne, aj troska na grafiku a upravu videii, programovanie, web atd- ci je potrebny az ryzen 7 tak mozno by staci aj ryzen 5 aj HP aj Lenovo ho maju...

Moc to prezivas a porovnavas mikrodetaily.
Z toho, co ta zaujimalo a na co si sa pytal je v praxi mozno podstatna ta "svietivost", pretoze na priamom slnku sa naozaj zle pracuje (nedajboze ak mas leskly displej).
Teploty by mali byt rovnake, su to totozne procaky, 4750 ma vacsie cache pamate, co aj tak asi nepocitis. Podstatne je ako si vyrobcovia poradili s idvodom tepla z tak uzkecho sasi.
Vyhol by som sa modelu, ktory ma vyduch z chladica pri najani (ak ma)...casta konstrukcna chyba akehokolvek vyrobcu, ktora moze mat po roku nasledky = problem s napajanim.
Ryzen5 ti na upravu videa staci.
Antiglare je neleskly displej. leskly displej je zlo.

Dakujem takze to Brightness distribution je o 13 % nizsie u thinkbooku takze aj o dost horsia viditelnost na slnku? A potom kde sa ukazuje ten cenovy rozdiel elitebook ma urcite kvalitnejsie prevedenie aj bateriu ako thinkbook inak vsetko skoro podobne akurat u elitebook je ten touchoad vybaveny aj trackpointom a tlacitkami ale rozdiel v cene je cez 300€.. ktory vydrzi v buducnosti viac pripadne od ktoreho je mozne cakat mensiu kazivost? Alebo tych 300 eur robi len HP lepsia podpora?

Ďalšia vec - sieťová konektivita. HP nemá LAN konektor (teda jedine WiFi), na druhej strane možnosť zväčšenia RAM (2x8GB na 2x16GB - 2 sloty) - čo sa hodí, pretože má iGPU Vega 7 a potrebuje si brať z RAM (nemá žiadnu vlastnú VRAM).
Lenovo má RAM 8GB (na doske) + 8GB (slot), iGPU Intel Iris Xe MAX s vyhradeným 4GB VRAM, sieťova konektivita okrem WiFi i LAN.

Osobne viac preferujem tie tenke ramiky okolo displeja ako ma lenovo ci elite nehovorim ze je to podmienka ale je to dizajnovo o dost krasie aj ked urcite to nie je rozhodovaci faktor.. tak pozriem nejaky probook.. ale na tych probookoch neodchadzaju displeje casto? Myslim panty zvyknu praskat.. preco Lenovo nie? Mas snim blbe skusenosti? A ten DELL vostro 5415?

Tak sa poobzeram po nejakom probooku bapr. 440 G8 vyzera fajn s i5 alebo radsej zobrat ryzen?
Fleg ak servisujea notebooky budes mi vediet poradir. Na mojom starom Vaio casto odchadza touchpad kvoli tomu ze sa dost nehrieva co by sa mohol nahrievat viac ten palm rest no touchpad to schytava s teplotou najviac. Uz som ho raz kvoli tomu menil samozrejme ventilator cisty cpu prepastovany no ma uz svoje roky. Cim by som vedel odizolovay touchpad klasicky alobal pomoze alebo existuju na to nejake strievorne folie ci nieco izolacne nenapada ta nic? Pod touchpadom je baterka tak by sa to teplo vracialo spat do obehu nemyslim si ze by to mohlo poskodit baterku ta schytava teploty neustale.. este ma napadla ta strieborna folia zo spodu starych klavesnic notebookov...

Intel, ci AMD je prast ako uhod. Momentalne ma trosku navrch AMD v oblati procesorov.
Ja mam teraz Intel, predym som mal MAD, predtym AMD a predtym AMD....;o).
Toto ma doma teraz, hlavne minusy si nizka svietivost na slnku a leskly displej.

Vaio sa uz roky nevyraba, takze to vyhod do srotu, urcite je to stary sunt
Ak sa ti chce s tym trapit tak ano alobal by mohol pomoct.

Takze tento konkretne typ neodporucas? Radsej matny ? Na tom asi na slnku nevidis nic zase % ako casto robis na slnku mozno to aj zbytocne riesir?
Nieco ine ako alobal z tych elektr. rieseni co pouziva v elektrotechnike nejake tenke folie? Nasiel som na nete nieco ako kermel alebo to co sa dava na okna proti slnku.. a neodpalim tym baterou to teplo sa potom dostane spat do obehu a vyfuci ho ventilator?

Ak chces robit vonku a na slnku tak nie. Leskle displeje su zlo. Bohuzial dotykace su vzdy leskle, neviem preco.
Inak x360 radu mam rad, pacia sa mi vsetky jej varianty (envy, probook, spectre), mal som ich v rukach, envy a probooky aj pouzivam(l).
Foliou zvysis teplo, ale odpalit asi tazko nieco odpalis, ale zvysene teplto baterke asi moc neprospeje. Pri starom sunte ti to vsak moze byt jedno.

Takze mas bohate skusenosti s hp a porovnani s lenovo tie neodporucas vobec? Alebo len kvoli tomu ze mas s nimi menej skusenosti? Co sa tyka toho Vaio ano viac tepla tak mozno ventilator bude ist castejsie ale teplo by sa malo tym padom dostavat von? Je tam senzor na teplotu baterie ak uvidim ze sa nahrieva viac vykaslem sa na to a dam to prec ale za pokus to stoji Takze ziadne take folie na odraz tepla neexistuju? Iba ten alobal?
Co sa tyka dell vostro nemaju tak kvalitne sasi ako hp? Na prvuly pohlad su dell celkom OK

Lenova predavam vynimocne, Vostro je taka entry rada od Dellu, ale ich Latitude vypadaju v porovnani s Probookmi ako chudobni pribuzny. A pritom to ma byt priama konkurencia.
U Dellu vsak dostanes NBD uz v cene, co moze dost zavazit.
Tu baterku u toho stareho Vaia, ktora uz bude isto naprd aj ked si ju uz menil tam drzis naco? Vytiahnu ju a aspon zvacsis wind tunel v sasi nb. Nb moze ist aj bez baterk, aj ktak ho urcite uz vyuzivas len ako desktop.

Inak nemam rad tie kecy totoje dobra znacka, toto je zla znacka.
Lenovo, Dell, HP....vsetci robia dobre a zle kusy a neda sa zovseobecnovat.