Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPGRADE AMD RADEON HD 6550D WIN 10 64 bit

Ahoj, mohl by mi někdo počítačově zdatný poradit, jakou grafickou kartou nejlépe nahradit kartu AMD RADEON HD 6550D, kterou tam ted mám. 4 jádrový procesor AMD A8-3870 APU. 8 GB RAM. Koupil jsem si monitor AOC 24Q2U/BK který by měl být schopný pracovat ve frekvenci 144hz. Nemám na své kartě výstup pro kabel - displayport. Nyní propojeno přes HDMI a frekvence max 75Hz možná. Tak bych rád kartu s tímto výstupem pro propojení s monitorem. Ale fakt nevím, čím by se dala nahradit, asi i včetně procesoru, počítám. Nyní mám nainstalován soft. Win 10 HOME 64bit. Děkuji za jakoukoli odpověd a radu. Pavlos

Monitor už máš, tak teď už jen koupit komplet nový PC. Žádnou grafickou kartu nemáš, máš procesor s integrovaným grafickým jádrem. Pokud vyměníš CPU, budeš muset koupit novou základní desku, paměti. Předpokládám, že máš i nějaký starý disk. Jaký máš zdroj nepíšeš. A taky záleží, k čemu má ten PC sloužit.

Předem bych chtěl moc poděkovat za odpověd, určitě jsi poznal, že jsem naprostý laik. Kvůli tomu jsem to sem psal, abych se dozvěděl alternativy od někoho z vás, co tomu rozumíte. Zdroj mám kolem 800w a pevné disky mám tři. Jeden 120gb ssd na software, pak ještě dva, 2TB a 150GB.

zastaralý procesor s nízkým výkonem (a integrovanou grafikou).
celé vyhodit.
ten ssd je nějaký nevhodný (asi odpad kingston), nechal bych ho tam kvůli možnému prodeji této kancelářské přímotopné sestavy.
150gb pevný disk je k ničemu.
zdroj 800w(?) je nesmyslně předimenzovaný, prodejce na tobě chtěl dobře vydělat.
ani monitor není opsaný správně, google ho nezná, má to být "AOC 24G2U".

rozumnější by bylo napsat, jaký máš rozpočet pro nový pc.
grafiky nejsou, musel bys vzít něco z bazaru (gtx1060 nebo výš) a nezabývat se nějakými 144hz.

Máš pravdu, bylo by asi snazší a lepší, když už, tak koupit nové pc a bylo by. Jen se mi do toho nechce ted dávat tolik peněz, tak jsem chtěl zjistit, co by se s tím dalo dělat. Tak nějak jsem to i čekal, že má své za sebou. Tohle mi skládal kolega z práce před deseti roky, tak už hold léta má.. Děkuji všem za rady.

kdyz do toho nechces davat prachy, je mozne jeste jit cestou repasu - to jsou znackove byvale kancelarske pc.
tam vybrat minivez s intelem nejmene 4., radeji 6.generace, 4jadro. k tomu bazarovou grafiku.
ale "herni" pc se z repasu nedelaji moc dobre, znackove kramy mivaji atypicke dily.

Děkuji za rady, asi to nebudu tedy komplikovat a až přijde ta správná doba, koupím nový a bude. Shodujete se všichni, že je to plečka a nemá to význam, do toho ještě hrabat a cpát peníze. Díky všem za rady a názory. Pavel