Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zajímavé zařízení v seriálu Prison Break :-)

Zdravím,
zajímalo by mě jak si myslíte, že může fugovat zařízení, které je schopno bezdrátově zkopírovat obsah jakékoliv flash paměti (mp3 player, flaska, CF karta), která se náchází v okruhu 2,5M (třeba položené na stole)? Vím, že v US seriálech, co se IT týče se objevují různé hovadiny, ale zkusme popustit uzdu své fantazie a vymyslet, jak by to mohlo fungovat. Mě napadalo, že to nějak bude detekovat hodnotu el. náboje v jednotlivých buňkách flash paměti, ale jak to přečte data ve správném pořadí už jsem nevymyslel. :)) Nějaký nápad?

MaSo

Kdyby to bylo na bluetooth, proč ne. Otázkou je pak jen napájení.

Spíš mě fascinuje, že hrdinové (obvykle chlap a ženská - aby měl kdo hrdinu obdivovat) někam dlouho pádí, pak hrdina zhmotní pod trikem laptopa, vytáhne ho, nikam nepřipojí, po obrazovce se míhají čísla a písmena, postupně se zastavují a sestavují heslo. Skara, takového lapoňě bych chtěl mít.

Ten číňan/japonec asi podvádí. Dneska stáhnul jen 95% a hlásil 100 :-p

No když je to nejlepší hekr, tak něco musí umět, ne? Ale k tématu: kdysi/kdesi jsem četl, že speciální špionážní zařízení (za mnoho miliónů) by mělo být schopno (z elmg. vlnění?) číst data ze zapnutého PC (kdyby to zařízení bylo třeba schované v autě před domkem). Netuším jaká data, zda obsah obrazovky či přímo disk... každopádně by čtené zařízení (PC) mělo být (snad?) pod proudem. Zda je tohle možné, nevím.

Jenže v PB jde o odpojenou kartu, to mi příjde opravdu jako čisté sci-fi.

No zas až tak drahý to asi nebude. V podstatě jde snímat obsah crt monitoru na dálku za pomoci antény trochu elektroniky a dalšího monitoru. Jak je to u LCD připojeného přes dvi nevím.

No ten Japonec je proste podvodnik. Tusim ze ve 3 dilu kdyz k nemu prisel Linc tak on něco na laptopu rychle rychle zaviral (bylo to efektni) .. heh nedalo mi to a ten moment sem si zopakoval a priblizil si obrazovku toho laptopu.. no a von zaviral nejaky wokna.. vypadalo to jak kalendar z outlooku 2007.. proste nejaka aplikacka 10x pustena a vsude na nich samej kalendar.. prazdnej.. to je tlama.