Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrá výbava, pomalý počítač

Zdravím,
mám cca 4 roky starý noťas, který dle mého amatérského pohledu má docela v pohodě výbavu.
-Intel i5-7200U, 2.71 GHz
-Nvidia Geforce 940MX
-8GB DDR4 RAM
-nějaký HDD disk

Ovšem i po kompletním reinstallu je brutálně pomalý - u her má i na nějnižší kvalitu max 20fps, vše se načítá dlouho... jsem naprostý laik, takže netuším, co by mohlo být příčinou. Nevíte prosím, jaké komponenty případně vyměnit, či co udělat, aby šlapal normálně?
Díkymoc!

2jádrový ulv procesor, čili pro více úloh naráz spíš zoufalost.
ta historická grafika je fajn, když je notebuku zima, tak to uvnitř vyhřeje.
hdd už ti psal kolega že máš vyhodit. normální 250gb ssd stojí kolem 1.000

ovladače jsou smutnou kapitolou domácích instalatérů, na stránkách výrobce ntb je všechno:
chipset driver -> restart -> ostatní už bez pořadí