Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová Micro SD karta nefunguje

Zdravím,koupil jsem dnes Micro SD kartu Kingston 128 GB do mobilu (https://www.alza.cz/kingston-canvas-select-pl... ), vložil ji do počítače přes čtečku karet i přes SD adaptér a v počítači se mi zobrazí jen jako vyměnitelný disk a ukazuje mi to, že to má kapacitu 0 GB, dále to nejde otevřít a nelze to ani zformátovat. Nevíte prosím, jak tu kartu zprovoznit, aby šla zformátovat a šlo na ni nahrávat soubory?Děkuji.

viz předřečník: tvoje čtečka na sobě musí mít napsané, že umí formát sdxc (od 64gb vejš)
kdybys nenakupoval v alze, možná by to prodavač věděl.

ad předřečník: je to tupě zkopírovaný dotaz z jiného fóra. autor si nevšiml, že tam používají zkracovač odkazů.