Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku pro bratry do školy

Ahoj,

prosím potřeboval bych poradit ohledně noťasu pro bráchy do školy. Jde o to aby splnil základní požadavky na svižnou práci word, excel, mail, nějaká prezentace. Což se dá říct, že splňuje skoro každý dnešní notebook.
Ale jde mi o to, že požadavky by byli aby displej byl 15,6" fullhd a nevím jak se orientovat vzhledem momentální situaci grafickým kartám. Cenová relace je +- 20.000,-. Ani nevím jestli ryzen či intel a nějak nesleduji dobu takže nemám tušení. Bylo by fajn kdyby to rozjelo ještě docela dobře League of Legends.

Děkuji moc za případné typy

googlil jsem co to je ten league of: https://www.republicworld.com/technology-news/gaming/league-of-legends-system-requirements-size-and-minimum-internet-speed-needed.html

Grafická karta Nvidia GeForce 8800 / AMD Radeon HD 5670

to snad dá každá integrovaná grafika k ryzenu, u intelu si nejsem jistý.

zbytek notebuku je kancelářský krám, prakticky se vším od 15-16t by ses měl chytat. (jen bych se vyhnul sračkovým výrobcům jako acer a samozřejmě i3 shity s 2jádrovými procesory)
aha, koukám že součástková krize zdaleka neskončila, děti si zamilovaly homeoffice a normální notebuky jsou furt nedostatkové.
divná barva, parametry bych viděl takto: https://www.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-5-15are05-81yq00ffck-_d376979.html