Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dají se nějak vytáhnout z souřadnice z fotek?

Hledám nějaký nástroj, který by umožnil hromadně a hlavně funkčním způsobem vytáhnout souřadnice z fotografií pořízených mobilem. U každé fotky je souřadnice v jakémsi formátu (konkrétně 49 4142,32004 [DMS] 16 3455,598879 [DMS]) přičemž jsem nenašel vůbec nic, co by umožnilo s tímto nějak smysluplně pracovat. Moje představa je taková, že otevřu v nějakém programu vybrané fotky a vygeneruje se tabulka, ve které budou vytažené názvy a souřadnice v použitelném formátu. Ať hledám jak chci, nic nenacházím.

Ano, toto je správná cesta. Aplikace je sice příkazová a k fuknčnímu řešení je nuté se složitě dopracovat vytvořením správné konfigurace + dávkový soubor, ale už mi to funguje přesně jak potřebuji.
Díky za nasměrování, problém vyřešen.

Pokud by to nestačilo, asi před 5 lety jsem na to dělal utilitu (vlastní implementace podle specifikace exif, protože dostupné zdrojáky byly jen v pythonu a jiných exotech a do volání exif tool se mi moc nechtělo). Je to teda součást rozsáhlejšího programu (databáze původně CD), takže by se to muselo přizpůsobit (z fotky extrahuje několik údajů včetně právě geosouřadnic a ukládá to jako prostý text oddělený tabulátory).
Souřadnice jsou uložené jako zlomek - podíl dvou tuším 32 bitových čísel (stejným způsobem je olužený čas expozice a několik dalších údajů), ale to je to nejmenší, nejdřív je potřeba prokousat se strukturou těch uložených dat.