Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční internet

Dobrý den.
Měl bych otázku. U nás v obci byl plánovaný výpadek elektřiny, asi 9:00 do 13:00. Když se elektřina zapla, tak vše běželo v pořádku, ale nešla WiFi. Restartoval jsem router (vytáhl jsem to z zásuvky asi na 20 vteřin) a nepomohlo to. Na mobilu to píše, že "připojeno ale žádný internet. Chce to nějaký ověření, tak na to kliknu a tam vyjede tabulka, a tam se píše "není připojen telefonní nebo ethernetový kabel". Všechny kabely jsou připojeny dobře. Takže nevím jestli je to chyba u dodavatele internetu (jsem u O2) nebo u nás u routeru Asus. Volal jsem na linku a tam mi řekli že do 24 hodin to bude opravené. A není. Uběhlo 24 hodin a není to opravené. Prosím můžete mi poradit.
Předem děkuji.

jestli funguje tvůj router asus, dostáváš od něj korektní ip adresu.
výpis na pc: ipconfig -all
zobrazení na mobilu: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.techet.netanalyzerlite.an

druhá kontrola je, že se dostaneš na adresu/do rozhraní svého routeru = tvoje brána/gtw, typicky 192.168.0.1 nebo .1.1
(samozřejmě ti, co mají jako výchozí stránku seznam.cz, jsou obvykle v pr*** a netuší která část sítě jim nejde ani jak to zjistit)

pak je v cestě tvůj přijímač signálu od obecního poskytovatele. do něj nemáš přístup, jeho ip dokonce může ležet mimo tvou síť a nezkontroluješ ho.

pak si můžeš z pc pingnout na dns svého poskytovatele, nebo na dns google nebo na webové adresy a tipnout co vlastně nejede.