Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se zapne pouze pokud byl pár minut vypojen ze zásuvky

Dobrý den. Asi před týdnem jsem začal mít problémy se stolním počítačem. Při hraní hry se zasekl a zčernal obraz. PC na nic nereagoval. Poté nešel zapnout. Při pokusu o zapnutí v něm párkrát cvaklo ale nikdy se nenahodil a to se dělo stále dokola. Měl jsem tedy podezření na problém se zdrojem. Zdroj jsem koupil nový a vše vypadalo ok. Ale jakmile se počítač vypne a zůstane v síti, tak cca po 10 minutách již nejde zapnout. Nestane se vůbec nic. Větráky se netočí, nic se neděje. Když ho vypojím na 10 min ze zásuvky tak se pak zapne bez problému. Zkoušel jsem vyměnit i procesor a základní desku. A problém stále přetrvává.Nemáte někdo nápad, čím bz to mohlo být?

Puvodni sestava:
Deska: MSI B250M Mortar
CPU: Intel Intel Core i5-7400 3GHz
Grafika: Nvidia GeForce GTX 1060
RAM: Kingston HyperX FURY Black DDR4 2x 8GB
Disky: 120 GB SSD Kingston UV400 a 2 TB HDD Seagate Barracuda
Zdroj: Fortron Hydro Bronze HD 500

Vyměněné komponenty :
Deska: MSI B460M-A PRO
CPU: Intel Core i3-10100F 3.6GHz
Zdroj: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W (kupovan v Alze jako rozbaleny)

Je to takhle v pořádku, méďo?

jen ta deska se tak nechová.
a už je vyměněná druhá, je vyměněný zdroj (první byl skutečně problematický podle popisu).
o reinstalaci ovladačů (a kterých) předtím ani slovo.

už jsem zažil, že tlačítko na bedně nespínalo. ale aby pomohlo 10 min vypnutí v takovém případě taky nedává smysl.

zkus paměťové moduly po jednom.