Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po zapojeni druheho m.2 disku zmizi vsechny hdd

Zdravím,
jsem v koncích.. pořídil jsem novou desku se dvěma m.2 sloty. Jeden m.2 disk jsem normálně do ted používal spolu s dalšími hdd pozapojovane v sata konektorech. Nyní jsem koupil novou desku se dvěma sloty m.2 + koupil druhý m.2 disk. Ale pokud oba m.2 disky zapojené fungují ostatní hdd pouze v sata 0 a 1. Ostatní nejdou vidět ani v biosu. Stačí vyndat ten druhý m.2 q disky po zapnutí pc zase objeví. Můžete mi prosím poradit co s tím?

Ještě dodám, že oba m2 jsou zapojené přímo do desky (Gigabyte b450 elite v2, která je flashnuta na nejnovější verzi)

Podle manuálu mu dokonce zůstanou aktivní jen 2 SATA konektory (z 6) po osazení 2x M2 SSD, to je na tom hodně špatně čipset B450, mně u X470 vezme jenom jeden SATA z 6 při osazení 2x M2 SSD (+deaktivace posledního PCI-E slotu).
Ale zase u to Gigabyte B450 nevidím nic o tom, že by si osazení dvou M2 rezervovalo PCI-E slot (jenom je tam o sdílení rychlosti druhého X16@X4 slotu s posledním slotem), takže aby nepřišel o ty SATA porty, by šlo použít kartu https://www.alza.cz/gaming/axagon-pcem2-n-d5710624.htm.

Děkuji za odpovědi. Takže je to tedy normální. To jsem bohužel netušil. Nejsem v tomto oboru profík, skladám si PC jednou za 5 let a nikdy jsem nic podobného neřešil. Takže koupím tu kartu do PCI slotu a tím pádem budu mít oba M.2 + všechny SATA porty?

ja bych se pripojil.
lidi si lepi do pc kdejake stare miniaturni disky s podprumernymi parametry, jen si komplikuji zivot jako tazatel a vysledek nic moc. uz to, ze se tazatel stydel uvest konkretni typy disku (nebo nechapal dulezitost), mluvi za vse.

Ok, asi bych to pokládal za vyřešené. Skládal jsem si pc po dlouhé době kdy ještě ani nebyly m.2 disky, takže jsem o tomto problému neměl dnes tušení. Ano v návodu to opravdu je a teď už vím co hledat a na co si dát pozor. Děkuji všem co ochotně pomohli a hejterúm všeználkům přeji v jejich hobby hodně zábavy v dalších tématech :D