Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 10 - Neustále pády priečinkov

Mám problém, ak pracujem zo súbormi cez win 10 priečinok, kopírujem, premenovávam súbory. Už od verzie 1909 sa mi stáva že obrazovka blikne a všetky priečinky spadnú. Ak kopírujem medzi priečinkami nejaké súbory tie sa vymažú. Situácia je už taká zlá, že pracujem cez Total Comander ale niektoré veci sa cez TC robiť nedajú. V čom môže byť problém, písal som už aj na MS fórum, opýtali sa na stal grafickej karty a zdroja. Grafická karta je v poriadku a zdroj je úplne nový HEXA+PRO HS3-600 200-240V 4,5 A.

... niektoré veci sa cez TC robiť nedajú

To myslíš vážně? :-? Já bych to viděl přesně naopak. můžeš být konkrétní?
Na 99 % to bude SW problém, nikoli HW - třeba problémy v kontextovém menu Průzkumníka, zmatky v kodecích, asociacích souborů, atd. atd.

V každom prípade nie je v poriadku niektorý HW komponent.

Aby si vylúčil pošahaný OS, sprav čistú inštaláciu z ISO na bútovacej fleške cestou Rufus na zavádzači aktívneho oddielu nultého sektora pre MBR. (Nie GPT)

V Bios vypni Uefi a Secureboot, prepni sa na Legacy a ideeeš, čistá inštalácia ruléééz, najprv v cmd.exe, Diskpart.exe - Clean.

To som už raz skúšal. Nainštaloval som nový ssd disk Kingston 128 GB ale real má len 119 GB. Urobil som čistú inštaláciu na čistý disk, nepomohlo to. Pomocou programu Rufus som vytvoril inštalačné dvd 1909, potom 20H1, potom 21H1. Vždy z novou verziou win10 som vytvoril nové inštalačné DVD a inštaloval som načisto ale nepomohlo to. Skušal som požičať aj od kamaráta ssd Sony 240 GB ale ani to nepomohlo. SSD aj HDD vždy sformátujem a inštalujem čisto. Problém pretrváva stále.

Ani k disku Kingston ani k disku Sony, som nedostal ovládače. Sony max priložil nastoj na klonovanie diskou. Win10 si vždy nainštaluje vlastné ovládače bez toho aby som nejaké sťahoval. Výrobca mojej dosky vydal posledné ovládače k mojej doske Z87-K v roku 2015. Ms ale odniekadiaľ splašil novšie ovládače z roku 2017??? Preinštalovať ich nemá cenu, pri každej aktualizácií si ich ms nainštaluje znova a znova. Dokonca aj zo zakázanými aktualizáciami od MS.

Už od verzie 1909 sa mi stáva že obrazovka blikne a všetky priečinky spadnú. Ak kopírujem medzi priečinkami nejaké súbory tie sa vymažú.

tento tazatel má vždy ojedinělé zážitky, které se jiným lidem nestávají. slyším poprvé, že by nějaké složky/adresáře/priečinky/folders mohly padat.
i na tom ms fóru jim to přišlo jako nesmysl. částečně chápu že je zajímalo, jestli ta grafika nemá problém se zobrazením objektů, i když to obvykle souvisí s vadným vykreslováním kurzoru myši.

v TC musím vypísať celý názov zložky

v normálních souborových manažerech stačí dát f2 a název je editovatelný. tc nepoužívám, nejspíš tam stačí pomalejší dvojklik, ať to není enter = procházení.

Z87-K -> https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/Intel_Chipset_10117.zip

základní ovladač desky je z r.2015, je otázkou, jestli má ms vůbec novější verzi (ne jen datum). ale když ten ovladač nainstaluješ sám, víš že je první jak má správně být.

Preinštalovať ich nemá cenu, pri každej aktualizácií si ich ms nainštaluje znova a znova.

aktualizace ovladačů jdou zakázat v normálních windows. home verzi nepoužívám a neznám.
problikávání obrazovky, které se neděje miliónům uživatelů ve světě ale jen tobě, vypadá na vadnou instalaci ovladačů, nebo rozdrbání mrchosoftem.
vrátil jsi tam ty asusí? https://www.asus.com/supportonly/z87k/HelpDesk_Download/

Nainštaloval som nový ssd disk Kingston 128 GB ...

to je test pc gramotnosti, nebo chceš-li, tak inteligence. kdo si koupí tento shit, neprošel.

...ale real má len 119 GB

přepočítávání velikostí disků na dekadické násobky či mocniny 2 (1024) se probírá už desítky let. pro tebe je asi všechno objev.

Už od systému 1909 mám automaticky vypnuté aktualizácie ovládačov Ovladaci panel/systém a zabezpečenie/Systém/Rozšírené systémové nastavenia/Hardware/Nastavenie inštalácie zariadenia. Automatická inštalácia ovládačov je zakázaná, to urobím vždy ako prvé keď inštalujem systém načisto. To je sformátujem úplne disk a nainštalujem systém, prihlásim sa a ako prvé zakážem automatickú inštaláciu ovládačov ale systém si ich aj tak sťahuje. Skúšal som najsť položku gpedit.msc ale môj operačný systém ju nenachádza.

Máš zrejeme špičkový, špeciálne na mieru vyrobený, zahumusený, sovietsky, CCCP crack ISO W10.

HW problém, iné nevidím.

W10 v prípade, aj ak si stiahne svoje generiká ovládačov, čipset, tieto vylomeniny nespraví. Na 99.99% sa po záplate vráti systém nazad do posledného funkčného nastavenia.

Nacap na svoj HW z ulozto nejaké vymakané ISO W7 SP1/2/3. Prípadne distro z rodiny Ubuntu.

Potom sa ozvi.

Prepáč, mám originálny operačný systém win10 Home Premium s elektronickou licenciou. Používam zásadne legálne operačné systémy, vždy si ich čestne zakúpim. Iba win10 dostávam každý mesiac zadarmo od MS, stihol som svoj win7 aktualizovať včas a tak mám win10 licenciu zadarmo. Môj hardware je Základná doska Z87-K,Grafika SAPPHIRE R9 280X DUAL-X OC 3GB, Ram 2x4GB Kingston 1600 Mhz cl11, procesor Intel Core i5-4590 3.30GHz pretaktovaný na 3.50GHz, zdroj HEXA+PRO HS3-600 W (Nový).

To znamená, že si tzv. "Inovoval" z W7 na W10 pri súčasnom zložení HW.

Nezáujem, máš vadný niektorý HW komponent, preto zažívaš tieto peripetie, onánie, masturbácie, či ako ich slušne nazvať.

Desina je v tom "ddnevindne", ako vraví celkom slušný Cigáň Marhuľa, judr.inž.arch.doc.Majský, CsC.

máš home verzi, to je odpad, kde ms už ani neskrývá, že má vyšší práva než ty a že si ve tvém systému dělá co chce - a bude to čím dál horší.
https://pc.poradna.net/questions/3093279-jak-zakazat-aktualizace-win-10

Iba win10 dostávam každý mesiac zadarmo od MS

i to je nějaká zvláštní pohádka. w10 jsi dostal "zadarmo" jako upgrade z koupených w7 a máš 1 licenci.
chceš říct, že to každý měsíc reinstaluješ znovu??

Intel Core i5-4590 3.30GHz pretaktovaný na 3.50GHz

4j. ne zrovna úsporný 84w procesor přetaktovaný o jen 6%, ale spotřeba roste o 10% a víc. radši se nebudu ptát, kdo ti takovou nemoudrost poradil.
jak už tu píšou, stabilitě chování to rozhodně nepřispělo.