Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Office 2010 otevírá nový dokument v záhlaví

Office 2010 otevírá nový prázdný dokument s kurzorem v záhlaví. Otevřel jsem, podle rady MS, Normal.dotm, vyskočil ze záhlaví, a podle MS jsem to měl normálně uložit, i když fakticky není co - dokument se nezměnil, což Word odmítl s tím, že je dokument otevřený. Uložení jinam a záměna za normal.dotm to neřeší. Neřeší to ani vymazání normal.dotm, kdy si Word vytvoří nový. Prostě každý nový prázdný dokument se otevře v záhlaví a musím z něho vyskočit, což otravuje. Jiné přednastavené šablony se otevírají normálně.
Co s tím?

to zacalo delat samo zniceho nic, nebo je to ted nova instalace?

nevim jestli v.2010 nebo 2007 byla posledni, co mela vyberovou instalaci komponent. kdyz jsem ji nainstaloval bez skodlive a zranitelne podpory vba, nedokazal word ulozit dokument bez zbytecnych dotazu. zbytek office se choval normalne.

Musíš si vyrobiť najprv novú šablonu (MS Word pozná obe, šablony aj *doc ale aj *.docm) podľa svojho vkusu, ktorú uložíš pod iným názvom, napríklad pod názvom Normalzzz.dotm alebo pod Normalzzz.dot

Uložíš ju na vhodné miesto, ideálne podľa miesta úložiska Nastavení šablón MS Office, Word, prípadne ako šablónu s povolenými makrami *dotm na obľúbené miesto na disku.

MS Word v továrenskom nastavení ukladá šablony do zložky:

C:\Users\užívateľ\AppData\Roaming\Microsoft\Šablóny\*.*

(Primárne úložisko šablón je možné meniť v nastavení MS Word ak disponuješ napríklad s multiboot, pričom každý OS by zobrazoval pozmenené mierky v nastavení po otvorení okna MS Word z jediného miesta šablony Normal.dotm/dot).

Zatvoríš okno Word.

Otvoríš si obľúbený TotalCommander, nájdeš zložku s šablónou Normalzzz.dotm.

V TC prepíšeš pôvodnú šablonu tou tvojou, ale z názvu Normalzzz.dotm ju upravíš na finálnu Normal.dotm.

Po otvorení MS Word sa načíta nová šablona Normal.dotm z jej úložiska.

Je jedno, či disponuješ s crack balíka Office, alebo nelegálnou inštaláciou.

Daj sem screen, lebo nerozumiem.

Kurzor sa objaví vždy pod záhlavím na ľavom okraji z pohľadu na monitor.

Záhlavie a zápätie sa detto nastavia s číslovaním či inými znakmi v predpripravenej šablone.

Nemáš "rozmrdané" záhlavie v samotnej šablone? Question.

Nastavenie zálohy user šablony sa ukladá pod súborom: Word.officeUI