Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Občas mi vypadne TPlink spojení adaptérů sloužící pro rozvod LAN sítě

Zdravim.

Používám https://www.alza.cz/tp-link-tl-pa4010-starter-kit-d389665.htm a občas mi po probuzení PC z režimu spánku nejde net. Musim kliknout na "odstranění potíží" , a většinou se to rozchodí, jinak většinou vypnu ze zásuvky modem (či restartuji prostě) a naskočí to.. už se mi i stalo, že to vypadlo za pochodu.

Jinak restart PC taky pomůže.
Na poradně TPlinku řekli, že to neni problém u nich, ale při načítání IP adresy, tak se ptám, jestli poradíte.
Díky, Vítek.

z routeru, bylo mi řečeno, že ty powerline neobsahujou žádnou konfiguraci, že fungujou čistě, jako kdybych to měl celý na kabelu.

jinak jsem si nechával zřizovat pevnou IP adresu před pár měsíci.. (ale to nevim, jestli to předtim či potom šlo či nešlo).. už..

jinak mám tedy ze zdi na chodbě veden kabel do routeru, z toho mám píchlej ten powerline a v druhý místnosti opět píchlej powerline vedenej do kompu.

router je největším možným shitem co se povedlo koupit.
když je problém s připojení na tplinkové powerline, možná by stálo za to router nahradit taky za nějaký snesitelně levný tplink (archer c6).
a ten netis si nechat jako ap do garáže nebo pro zahradu.
těm powerline vypínáš napájení, nebo jedou furt?

občas mi po probuzení PC z režimu spánku nejde net

koncový powerline se nejspíš taky uspává - a ten před ním díky tomu taky - a pak se to nestihne autokonfigurovat během probouzení.
je nějaký důvod mít dhcp adresu na nepřenosném pc? -> ip mimo běžný rozsah dhcp lan adres, maska, brána, dns a je to.

vypíšeš si nastavení co teď dostáváš:

ipconfig -all

dejme tomu bude brána (router) 192.168.1.1, maska 255.255.255.0, dns nejspíš adresa routeru
na routeru nastavíš rozsah dhcp serveru ne úplně celý, ale např: 192.168.1.100-.199

potom nepřenosným krámům na lan nastavíš pevnou ip v dolní stovce, masku, bránu, dns.

doplnim, mám pevnou IP adresu, ne statickou

to bude asi nějaký nový aprílový žert. při troše fantazie by tím šla označit napevno/staticky rezervovaná dhcp adresa na routeru - rezervuje se podle mac adresy síťovky.

při testu na rychlost.cz je celistvě o něco pomalejší, čemuž moc nerozumim

rychlost s domácí ip adresou nesouvisí vůbec nijak.
záleží třeba na zvoleném testovacím serveru, na testovací hodině ~ propustnosti linek, extrémně záleží na způsobu připojení doma (drát/wifi).
někdy i na kompatibilitě hw, jestli se přepne domácí síťovka na gigabitový režim nebo zůstane ve 100mbit.

a místo konkrétního výpisu "ipconfig -all" se tu zas máme teoreticky bavit kolem nesmyslných vymyšlených hodnot?

nastavení wan vstupu (internet) je stejné jako toto? https://pc.poradna.net/files/93311-wifi-png
když se dívám na ten screen, víš o které adrese mluvíš? o té, kterou má na wan vstupu router, nebo o té, kterou máš na pc za routerem ty?
to je tak, když se o něčem žvaní obecně bez výpisu nastavení.

režim síťovky (v dost hloupém formátu, co už s m$):

wmic NIC where NetEnabled=true get Name, Speed

jde o ty počty nul ve speed.

PL-ko má niekedy IP-čku akurát pre konfiguráciu. Pracuje to ako premostenie sietí na L2, podobne ako HUB. Aj keby sa to uspávalo tak PL-ko nemá žiadnu IP adresu, tudíž bude zrejme záležať na tom, čo je k tomu pripojené, ako je to nakonfigurované, ale zrejme aj to či drivery k sieťovkám nemajú nejaký bug, ktorý spôsobí, že po rozpade spojenia sa znovu spojenie nenahodí. Inak uspávajú sa aj porty na switchoch ak sú tzv."green".