Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart u hraní her

Dobrý den,

mám pc sestavu se systémovým SSD a datovým plotnovým diskem. Mám win 10.
Počítač jel vždy bez problémů.

Po instalaci systému a nainstalování základních programů, jsem si udělal zílohu systému skrze HD clone.
Jednou jsem ji obnovil počítač opět jel jako nic.

Na aliexpressu jsem si koupil usb redukci na HDD včetně trafa a napojil na něj starý záložní ATA disk na fotky.
Počítač se seknul a nechtěl najet. Vždy vyskočila neočekáváná chyba a win 10 nabízel obnovení systému apod. To nezabralo.

Po nějakém čase neúspěšných pokusů jsem smazal windows a opětovně nahrál na SSD systém win ze zálohy.

Počítač normálně jede.. až do okamžiku kdy spustím nějakou hru "např" HL2, WOW apod.
V ten okamžik se vždy náhodně restartuje a zase začne nabízet opravu. Když jej restartuji, stává se to dokola ve smyčce. Pomůže pouze když jej úplně vypnu. Pak opět najede systém a dokud nezačnuhrát jede jakoby nic.

Je to úlet, nějaký nápad?
Mám pocit jakoby se v systému, nebo v softwaru desky nějak pomíchaly "propojení" mezi disky a deskou a při spuštění hry je tahá jakoby z jiného disku, který neexistuje.

HW není třeba vypisovat neboť vždy vše dobře šlo, až do pokusu připojit disk skrze redukci s trafem z aliexpressu.
Díky za případné tipy.

Vin

Ahoj v prohlížeči mi vyskočilo: Název protokolu:System
Zdroj: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Datum: 15.08.2021 18:35:55
ID události: 41
Kategorie úlohy:(63)
Úroveň: Kritická
Klíčová slova: (70368744177664),(2)
Uživatel: SYSTEM
Počítač: DESKTOP-NU5VMRD
Popis:
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>8</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2021-08-15T16:35:55.9893566Z" />
<EventRecordID>36945</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-NU5VMRD</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data>
<Data Name="CheckpointStatus">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data>
<Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>
</EventData>
</Event>

Ahoj, děkuji za tip. Myslím, že jsem při předchozích "čachrech" s disky zaměnil sata porty na desce. SSD jsem omylem strčil do sata2 a datový disk do sata1. Včera jsem to zasunul zpět tak jak tomu bylo předtím, a tím pádem mi odpadl problém s padáním u většiny her. Dnes jsem zkoušel sims 3 a po cca 10 min hraní se počítač vždy restartne, jakobych zmáčknul reset tlačítko. Cvakne a normálně najede do systému. Tím pádem tebou doporučovaný program mi neukazuje žádnou chybu, protože nemůže načíst BSOD, který se děl předtím. Dá se tedy říct, že většinu problémů jsem vyřešil přehozením sata1 za sata2. Je to tak, nejsem expert, ale na samouka jsem celkem schopen dohledat/načíst jak na to. Nějaký nápad proč to může dělat pouze tato jedna hra? Předchozí výše psané již systém nerestartují. Když na prohlížeč událostí koukám stejně mi přijde že je toho tam za krátkou chvíli celkem dost. Přikládám v příloze screenshot. Děkuji za trpělivost.

Pokud tomu tedy rozumím dobře, problém je v ovladačích. Pravděpodobně došlo k aktualizaci windows v mezičase mého problému. Co mě na tom udivuje je to, že to tak dělá jen s těmi Sims 3. Zkusím odinstalaci a uptade aktualizovaných ovladačů (jestli tedy vůbec existují) a připadně se opět ozvu. Děkuji

když fungoval starší ovladač, tak tam klidně nějaký starší vrátit.
co je v těch chybách se sem dalo zkopírovat, jestli to vypadalo že to má souvislost, tak někdy příště.
(psal jsem o tom nirsoft bsod view, ten by pád ovladače ukázal, ale když se ti nechce klikat na hotový odkaz, nic s tím nenadělám)

a ve windows jde zrušit automatický update ovladačů.

Microsoft-Windows-Kernel-Power

tak snad vidíš, jakou z chyb sis vybral - info že se to restartovalo. nechci tě podceňovat, ale toho sis snad všim taky.
musíš mít výpis událostí setříděný podle času (protokoly windows - system). uživatelé toho nebývají schopni, stejně v tom chybu nenajdou.

proto je rychlejší použít: nirsoft bsod viewer, zajímavý bývá sloupec: caused by driver