Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak využít integrovanou grafiku a ještě přidanou?

Zdravim, mám

https://www.herni-pc-sestavy.cz/herman-pc2-amd-ryzen-3-3200g-4core-4t-3-5ghz-rx-vega-graphic-integrovana-v-procesoru

s tim, že jsem updatoval na 16 GB RAM a rád bych věděl, jestli to jde udělat tak ,abych mohl používat obě grafiky naráz - integrovanou i tu přidanou (možná jí budu mít externě mimo komp, nevim) - zlepšil výkon, nebo to nejde, nebo se to nevyplatí.

díky, vítek..

Integrovanou i dedikovanou grafiku soucasne pouzivat lze - muzete mit treba 3 monitory, 2 zapojene do dedikovane/PCIe grafiky, a treti do integrovane. V biosu obvykle byva volba aby fungovaly obe soucasne. Z hlediska vykonu to nema samozrejme vyznam, nescita se. Jen muzete treba vyuzit vic vystupu, nebo vlastnosti jake ta grafika ma (encoding videa - AMD VCE treba, ale Nvidia ma nvenc ktery je stejne lepsi).

já bych to rád na hry, takže to nevyužiju, co nabízíš..

koukám na alzu, a nacházim grafiky kolem 3000 ..

https://www.alza.cz/asus-geforce-gt1030-2g-brk-d5553591.htm#parametry
https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-gt-1030-low-profile-d4-2g-d5551199.htm#parametry

a můžu poprosit o nějaký zhodnocení?
já nic moc o tý mojí nenašel.. z těch hodnot vlastně nic moc nevyčtu..

https://gamersdiscussionhub.com/amd-ryzen-3-3200g-vega-8-benchmark/
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-3-3200g

zkusil jsem zapnout crysis warhead a teda grafika mizerná a low fps.. s tou, co tam teďka mám, tak nevim ,myslel jsem, že bych do 4 tisíc sehnal něco, s čim se dá něco málo hrát..

mám to spíš na zkoušku, jestli mě PC hry vůbec zajímaj ještě.. takže si jí možná pučim na test a pak jí vrátim, ale jak řikám, rád bych něco, abych nebyl limitovanej .. (ačkoliv je otázka, jestli to nevyžaduje grafiku třeba za 7-8).

to plácám, řikám tak obecně, vážně ty údaje konkrétně neznám, bylo by to moc informací, tak se omlouvám a ptám součsaně. díky.

zkoušel jsem z alzy GeForce GTX 1050Ti

https://www.alza.cz/inno3d-geforce-gtx-1050-ti-x2-d6634362.htm

a teda hřeje na 94 stupňů při hře, 88 při obyčejnym bytí ve Windows.. tak nějak nechápu, to je normální?
když koukneš na obrázek, přiblížíš.. mám to na ULTRA detaily, a teda kouše se to.. dle popisu z jinéh programu jel procesor na cca 30% grafika na 100% víceméně, tak nevím..

v PC mám větrák na zdroji, základce, na casu (malej) .. mám od noctua tichý.. tak nevim, jestli to není zhoršenej výkon hry vlivem zahřátí grafiky?

vlastně na to že má dva větráky ta grafika ani moc nechápu, že se tak hřeje..
můžu dodat další info, nevim, co potřebuješ vědět..

hra je Divinity, Original Sin..

příloha obrázek zde..

jeste zes to napsal. diky.
kabely ktery jsou zapojeny pod grafikou byly hodne natahly a blokovaly ventilatory. takze jsem je odsunul a uz se tocej.

btw muze to bejt takhle ne, i kdyz se treba bude zahrejvat, nebo jak to mam treba udelat lip, jako napada me nejaka forma izolepy a prilepit to ke casu?

fotku pridam

ale jinak ano, rychlost ventilatoru mi nehlasi ani ta appka od nvidie, co si videl na ty hre, ani app od inno3D , což je vyrobce karty. k tomu všemu nejde v danym programu upravit RPM na jinak, než 30% výkonu.

GPU clock je na 139, při AI SCANu, co to nabízí (program inno 3D tune IT) mi to nabízí 151, ale tušim, že pokud přetaktuju GPU, tak mi neuznaj vratku, kdybych vracel?

jinak ta karta je dosti hlučná a to i když nehraju (teplota tedy při točení větráků 34 stupňů při běžnym provozu.. tak se ptám, jestli to je normální.. protože přecejen, já to mám na práci. tak jestli to znamená přepínat grafiky podle toho, jestli hraju nebo pracuju.. (mám integrovanou na procesoru) a tuhle.. protože tohle úplně poslouchat nechci..

nebo něco nevim ?díky. fotka horší zde, jak tam jsou ty kabely, je na pytel, ale snad je to jasný, jak to vypadá..

- tohle je takove tragikomicke, tvrdit "za malo penez" pri obstarozni GTX1050 za nekrestanskych 5000Kc - loni jsem je kupoval za 3500... 3-[ Ale to je jen takovy povzdech nad situaci kolem cen a dostupnosti GPU. Jinak teda, slusnejsi Nvidie jsou bezne v klidu "pasivni" - ventilatory se netoci. Netusim jak je to u 1050, ale u 16** generace obvykle ano.

Vedel som, ze tento moj vyrok vzbudi pohorsenie(ale za ceny grafik ja nemozem). Je to low-end znacka tiez nie je premiova, vetraky vraj idu dat na min 30 percent(vypnut nejdu). Neviem asi je tazatel velmi citlivy na sluchove vnemy. To sa da samozrejme v PC riesit, ale stoji to peniaze. Samozrejme aj ja som prekvapeny, ako tmoze takto malo vykonna karta robit taky hluk, ktory sa neda zvladnut. Nech je aj chladenie akekolvek, tak ked sa mu netocili vetraky tak to aj tak islo a ak by aj boli akekolvek, tak dva pri 30 percentach otacok nemoze byt pocut

Divinity Original Sin by ti mohla běžet i na té integrované grafice, ta hra už je docela stará. Ta integrovaná grafika, co máš, není až takovej šunt, aby to nezvládla.
Jinak tu hru mám a ještě nedávno jsem ji znovu dohrál a taky mám grafárnu 1050Ti a na ní to jede jak z praku. Pokud se ti to teď seká, tak máš problém někde jinde, ne v grafické kartě, resp. ne v jejím výpočetním výkonu. Pokud se to cuká, tak je to možná i přehříváním, kdy karta omezí svůj výkon. Třeba je jen špatně nasazenej chladič.

hele pravda, na té grafice co mám to taky jede na ultra detaily.

jelo to i na té 1050Ti, ale přijde mi, že se to na obou tak trochu cuká, nevim proč. možná je to jenom způsob, jak se to zobrazuje.. (jakože odhalování a posouvání) jakože to je plynulý, ale současně to vidim po "částečkách".. sorry, řikám to netechnicky.