Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování SATA SSD -> M.2 NVMe SSD

Ahoj,
aktuálně mám Win10 x64 na SSD SATA (AHCI) disku Samsung 840 Evo 512GB. Chtěl bych si do počítače zapojit M2 NVMe (zřejmě Crucial P2 1TB) disk a systém se vším všudy překlonovat na něj. Slot M2 s NVMe mám. Je to desktop, co jsem si skládal, není to notebook. Na disku mám jen jeden oddíl s Windows.
Máte nějaký prověřený nástroj zdarma, jak to provést?
Před lety jsem klonoval HDD na SSD s pomocí bootovací Linux flashky, vše úspěšně, ale přijde mi že doba pokročila a bude existovat nějaká klikačka, kterou spustím přímo z klonovaných Win, všechno nastavím, ono se to restartuje, udělá klon, roztáhne partition na celý disk, vypne se to, já změním boot sequence v BIOSu a finito.
Našel jsem i nějaké nástroje, které bych na to vyzkoušel (např. Macrium Reflect) ale pokud má někdo osobní zkušenost s něčím tak budu rád.
Děkuji.

Macrium Reflect mi na spoustě klonovaných disků vyhlásí chybu Error 9 či tak něco, prostě nějaká chyba filesystému i když chkdsk nenajde nic. Neumí se poprat s vadnými sektory. Nebo jsem nenašel volbu pro ignorování. Používám Hirensovo BootPE a v něm Lazesoft Disk Clone, ten mi zatím udělal všechno.

Jen připomínka, na disku s W10 je NĚKOLIK oddílů ... je třeba klonovat jako "disk".

Třeba Aomei umí i z většího na menší, jinak Macrium, EaseUS, Acronis ... vše funguje, ale lépe použít boot z flešky (všechny programy umí udělat). EaseUS a Macrium umí udělat dual-boot, což nahradí flešku (výborné i pro pozdější zálohy image).

Macrium Reflect pouzivam v praci - desitky naklonovanych disku, zadny problem, ok.

Acronis True Image pouzivam doma - problem jsem nezaznamenal nikdy, ale jsou to jen jednotky klonu, za to znamy ve firme ho pouziva take a tam uz jsou to desitky disku naklonovanych bez problemu, takze ok.