Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bitlocker problém?

Predvčerom som "testoval" bitlocker na svojom nb. Aktívoval som ho v os, vygeneroval mi recovery key, ten som si uložil, bitlocker deaktivovať a nb uspal.
Teraz som na dovolenke a nb hlási, že nemá boot device. Je možné, že sa vypol po uspani.
Je to tým, že disk napriek deaktivacii zostal šifrovany a nb z neho nevie tým pádom bootovat?
Neviem spustiť ani recovery cez F11, ta istá hláška.
Ako z toho von? Nabootovat z média a spustiť bitlocker recovery?
Pre istotu mi neberie ani bootovaci HDD, zase slabé napätie alebo prúd.
Viem to vyriešiť na úrovni biosu?
Vzhľadom na to, že mám k dispozícii len ten nb a HDD a som jemne pod vplyvom neviem ako ďalej:-)
Nb pusta po štarte automaticky hardware diagnostické uefi, ale myslím, že disk je ok, prešiel cez testy v biose.

Neviem, či by tak rýchlo stihol zasifrovat disk. Vygenerovalo som si len recovery, pozrel na stav a tam som videl, že nie je aktívny.
Je to cele divne, už som rozbehal disk, ale nechce z neho boostovat, naskočí mi pres any key to boot from DVD a keď to s tlačím skočí to este raz a skončím potom na hlaske boot device not found.

Vypol som secure boot, povolil legacy, spustil som z USB inštalacku, napísala, ze ide inovovať os (čistý Install som odmietol), 10s krútilo kolecko a nabehla mi prihlasovací obrazovka... Zrušilo mi to pin, ale inak vyzerá byt os ôk.
Po reštarte nabehol systém ôk... Ďalej som to neriešil, už popijam:-)