Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk NVMe M.2 - nízké rychlosti čtení a zápisu

Zdravím všechny, potřeboval bych radu.

Vlastním sestavu:
Windows 10
8 GB RAM
Grafika: AMD Radeon RX 570 4 GB
Procesor: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core 3.40 GHz
Základní deska: MSI B450M-A PRO MAX

Včera jsem dostal jako dárek již uváděný disk NVMe M.2 500 Gb od Samsungu. Zapojit do desky šel bez problémů, ale po změření rychlosti přes program HD Tune jsem zaskočen. Rychlost dosahuje 1500 Mb/s. Na internetu se uvádí ale rychlost čtení 3400Mb/s a rychlost zápisu 2300Mb/s. Tak mi tato hodnota přijde dost malá. Kde je prosím problém ? Nemůže to třeba brzdit ta deska co mám ? I když by tyto disky měla podporovat ?

Ještě bych dodal, že v jiném programu jsem disk vůbec neměřil. Tak jestli to mám zkusit ještě otestovat v něčem lepším. Díky za odpověď.

Změna předmětu, původně: Disk NVMe M.2 (host)

Změřil jsem to ještě v programu IsMyHdOK, a ten mi ukázal úplně jiná čísla. Rychlost čtení 2700Mb/s a rychlost zápisu 2400Mb/s. Ta rychlost zápisu je dokonce větší než se uvádí, ale čtení je stále o dost menší. Nevím jestli je to normální, že je to takto menší. V recenzích totiž psali lidi, že ty rychlosti sedí, jak uvádí výrobce. Nejsem takový abych řešil nějaké odchylky, ale tohle mi přijde trochu moc. Mám to tedy nechat být, pokud to v praxi nějak nepoznám ?

Zkoušel jsem ještě jakýsi program přímo od Samsungu (Samsung Magician). Byl by doporučen i přímo k tomuto disku. Tam ty hodnoty teda vyšli perfektně, čtení 3596Mb/s a zápis 2502Mb/s :D. Tak ti nevím, nějak tomu úplně nevěřím, každý program ukazuje úplně něco jiného. Ale sedí to. Tak to nechám být.