Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno jak vybrat tiskárnu - barevný laser do 5 tisíc

chtěl bych nějakou tiskárnu do 5 tisíc, barevnou laserovou, používal bych jí né moc často, nejlíp aby šla propojit a přes mobil nebo notas sem přes wifi poslal to co chci nafotit a vysokým DPI a rozumná cena za údržbu (barvy) Máte nějaký tip? Slyšel jsem, že existují neoriginální náplně, levnější, ale nevím podle čeho je mám hledat.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)
Změna předmětu, původně: jak vybrat tiskárnu (host)

A jakou tiskárnu sis vybral sám, abychom ti poradili s volbou? Ano, jsou kompatibilní tonery - stačí použít google a vložit text ... třeba "kompatibilní toner" a něco ti vypadne. Až najdeš prodejce, dáš tam přesný typ tiskárny a najdou ti potřebné tonery podle ceny a výrobce. 8-)

Solidní mašinka - alespon, co se týká recenzí a oblíbenosti. Kdybys chtěl další porovnání, projdi si žebříček ... https://tiskarny.heureka.cz/ . Tonery pak nakupuji tady ... https://www.tonerpartner.cz/e-shop/naplne/hp/hp-color-laser-150nw/ . 8-)

P.S.: U nových typů těžko předpokládat alternativu toneru, vždyt je to nový typ. Jiné by to bylo, kdyby šlo o stroj starší, kdy měli dost času s výrobou kompatibilních tonerů.

V případě neoriginálních tonerů (a čipů) můžou nastat následující případy.
1) nenastanou žádné problémy a tiskárna funguje jako s originálem
2) tiskárna oznámí nějaké varování o neoriginálním toneru a po potvrzení normálně funguje
3) jako bod 2, ale navíc nejsou např. k dispozici údaje o aktuálním stavu (zůstatku) tonerů
4) v nejhorším případě nemusí kompatibilní tonery fungovat např. s novým firmware tiskárny

Jinak pokud uvažuješ o tisku fotografií, tak počítej s tím, že neoriginální tonery zhoršují (někdy i značně) barevnou věrnost výtisků a jsou vhodné spíše pro kancl tisk.

Jojo, už jsem objednal inkoust, sem právě si myslel že laser je něco "moderního" ale kromě vyšsí ceny a nižší kvalitě foto to moc dobry není. Jak často musím jednou za čas zapnout tiskárnu aby nezaschl inkoust, a co kdyby? Musím vytisknout všechny barvy?