Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi připojení na novém ntb

Zdravím.
Pořídil jsem si nový notebook a nedaří se mi připojit na wifi v bytě.
Starý notebook wifi našel, připojil se a neměl problém. Nový danou wifi ani nenalezne. Vidím sice wifi sousedů apod ale svoji ne.
Zajímavé na tom je, že jakmile zapnu starý notebook (načte se a připojí automaticky k wifi), tak se za chvilku na novém notebooku moje wifi objeví a můžu se připojit.
Wifi router jede podle všechno na kanálu 11 (nevím jestli je to relevantní informace).
Budu rád za jakoukoliv radu.
Díky.

Wifi router jede podle všechno na kanálu 11

je to relevantní informace, protože vyšší kanály mohou mít za nějakých podmínek problém.
ještě by bodl typ routeru a orientačně počet krámů pověšených na wifi.

preventivně v nastavení routeru nastavit napevno co se dá.
wireless bandwidth: 20mhz
wireless security: wpa2 + aes

a pro nejčistší příjem si zobrazit zarušení kanálů...
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

Notebook už měl předinstalovaný Windows nebo proběhla samo-domo instalace? Pokud ano, nezapomněl jsi instalovat správné ovladače (tj. z webu výrobce notebooku) ve správném pořadí (tj. jako první ovladač čipsetu + restart, pak už je to jedno)?
Typy notebooků (starý + nový) i routeru jsou tajné?