Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadává internet

Dobrý den!
Z ničeho nic mi začal vypadávat internet na notebooku. Nic jsem neinstaloval. Respektive nejede vůbec jen občas naskočí. Přitom sítí nebo poskytovatelem to není, protože na mobilu mi jede OK. Když dám "diagnostikovat problém, vypíše mi, že DNS server neodpovídá. Už jsem z nouze dál notebook do továrního nastavení, problém úplně stejny. Zapojil jsem notebook kabelem k routeru stále nic. Kolega mi radil ať pingnu na adresu 8.8.8.8 je to prý nějaký server od Microsoftu a ping je OK, přesto internet nejede. Nevíte co s tím.

sorry, já cizí doc neotvírám.
nejsi tupá blond sekretářka, abys cpal jakékékoliv výpisy nebo obrázky do wordu.

taky upřesni, jestli je ten výpis z jeho sítě nebo z tvé - protože přes dhcp dostáváš nastavení ze svého nebo ze sousedova routeru.
a když už budeš u sebe, opiš i typ svého routeru, má to zespodu štítek.

restartem notebooku do továrního nastavení mi vymazalo aplikaci na screensho

tobě to smazalo alt+prnscr? nebo dokonce celou klávesnici? takže to upřesníme: nejsi blond a nechodíš do zvláštní školy, že ne?

a hlavně: máš před sebou textový výpis a ty děláš grafický screen celé obrazovky? a jako bonus to cpeš do svého makro-zavirovaného wordu?
ještě jednou: jsou u vás doma opravdu všichni zdrávi?

chápu že 99% uživatelů bez návodu neví, že existuje textový výpis, i ti co sem chodí 10 let. tím pádem nedokážou ten výpis označit jako text, i když to win10 konečně umí.
dal jsem ti proto příkazy, které vytvoří obyčejný textový soubor z toho výpisu. obsah toho texťáku sem dokážeš přímo zkopírovat jako text, nebo ten soubor dokážeš přenést přes flashku / mail / cloud na jiný pc, který ti funguje.
teddy teoreticky, u tebe praxe absolutně selhala.

no a že po tobě už několikrát bezvýsledně chcu vědět typ routeru, ani nemá smysl připomínat.
mám dnes dovolenou, proč bych si kazil náladu. základy ovládání windows tě doučovat nebudu, přeju hezký zbytek prázdnin.