Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veža Technics problémy s CD mechanikou.

Kvalitná veža Technics kúpená pred asi 23 rokmi! klas AAA , CD načíta vporiadku, originálne CD nie sú problém ,ale napalované CD preskakuje uprostred skladby , problémy , pri horúčavách zhoršovanie. Mám aj čistiace CD s prúžkom dal som tekutinu, na chvíľu aj zlepšenie ale nie nadlho. Poradte či sa to dá vyriešiť, alebo čo by mi urobili v opravovni? Ďakujem

Zkus jiný typ (vypalovacího) média. Tehdy s nějakými vypalovanými CD nepočítali :-) Prostě ta média mají horší "odrazivost", musíš najít (kvalitnější) typ, se kterým to bude fungovat. Stáří laseru v mechanice to samozřejmě ještě zhoršuje.

Základ je vedieť či to čítalo napalované média keď to bolo nové. Staré CD mechaniky, hlavne v CD prehrávačoch a to aj renomovaných značiek ako napr. Pioneer kde len CD prehrávač stál 12tis korún má problémy s niektorými napalovanými médiami už ako nový. Ono totiž tie média sa líšia odrazivosťou. Najväčšiu odrazivosť majú originálne lisované média.
No a potom záleží na tom ako to bolo napálené. Čím vyššia naľovacia rýchlosť, tým väčšie množstvo chýb. Keď je veľa chýb tak to začne preskakovať alebo vypadávať.

Slabne laser, modul ak budu mat kupis v avelmaku, alebo na ebay. Raz som take daco menil v jednom cd prehravaci Yamaha (modul kupeny v avelmaku). Este je tu moznost postelovat samotny laser, na tom module zvykne byvat trimer na nastavenie prudu laserovou diodou, treba trosku zvysit prud a pojde to, ale casom laser zase zoslabne lebo proste postupne degraduje.

čistící cd okamžitě vyhoď, tím to jen poškozuješ.
ten přibalený isopropyl můžeš použít na umytí čočky laseru štětcem, ale i to je dočasná oprava.
a to zásadní co ti píšou: vypalovat hudební cd max rychlostí je škoda práce a poukázka na vyhození takového cd. doporučuje se 10-16x.

Myslim ze po 23 letech provozu ma narok na zaslouzeny odpocinek...

A pokud chces i nadale pouzivat, tak bych to posunul z praveku do soucasnosti zakoupenim nejakeho streameru, ktery zapojis do AUX vstupu, ktery jiste ta "HiFi vez" ma. Muzes pak vypustit uplne zbytecny mezikrok s vypalovanim CD, pripadne i krok s pokoutnym kradenim hudby - muzes vyuzivat hudebni streamovaci sluzby dle tveho vyberu naprimo. Treba takova YAMAHA WXAD-10 je vcelku schopne a univerzalni zarizeni (BT, AirPlay, DLNA, podpora streamovacich sluzeb).