Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr M.2 Nvme SSD (1TB)

Zdravím,

chtěl bych si pořídit M.2 SSD disk. Jenže nevím jakou značku si vybrat a jaký parametr hlídat. Cenový strop bych viděl okolo 3500 Kč. Momentálně si vybírám mezi dvěmi Kingston KC2500 M.2 a Samsung 970 Evo. Jenže ze Samsungu mám teď trochu strach, protože známému se po roce používání porouchal. Díval jsem se i na různé recenze, ale každý portál má subjektivní hodnocení, takže jsem se nedozvěděl vůbec nic.

Disk budu používat na systém a náročnější hry. Nevím, jestli je k tomu potřeba i MB, ale pro jistotu ji sem napíšu MSI B450M A PRO MAX

Předem děkuji za jakékoliv rady

Samsung 980 PRO 500GB, MZ-V8P500BW

500GB ti na pimprlátka hopsajúc po monitore bohate stačí ako primárny, aktívny disk pre vyladený OS.

Na kapacitu rýchleho 1TB flešového disku si budeš musieť priplatiť.

V tom prípade zostáva kompatibilita "flešky", ako oné tvoje "piatô generáciô" pri ZD, myslíš:

https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/msi-(micro-star)/b450m-a-pro-max

žiadna "ssd fleška" neprenesie "zbožný" tok dát daný výrobcom. Len hlupák dúfa, verí, pritom je mu to trt pri jeho hw šunte platné. Namiesto toho, aby pevne veril roduvernej strane, prípadne sovietom z milovaného CCCP.

Jenže ze Samsungu mám teď trochu strach, protože známému se po roce používání porouchal.

To jsou zcela nesmyslné obavy. Každé SSD se může porouchat. Vybírej podle záruky, z prověřených značek Samsung, Crucial, klidně i WD. Občas se vyskytne povedený model i od firem A-Data nebo Gigabyte.