Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - VBA - Makro na vložení sumy

Ahoj, dobrý den,

prosím vás, potřeboval bych poradit, jak udělat makro na vložení sumy, kde se bude na každém listu sčítat vždy odlišný počet buněk?

Př. chci aby makro sečetlo buňky C2-C5 a do C6 dalo tuto sumu. Jenomže na dalším listu, kde opět zapnu totéž makro už zase potřebuju sečíst buňky C2-C18 a do C19 dát sumu. C2 je vždy počáteční body sumy, ten konečný se na každém listu ale liší.
Zkoušel jsem aby makro tuto poslední sčítanou buňku našlo a pojmenovalo a pak suma byla C2-"pojmenovaná buňka" což funguje. Problém ale je že to zafunguje jen na jednom listu a pak když to makro spustím na dalším listu, tak už to nefunguje na tom předchozím.

díky moc za rady a pomoc

Ludovít

S Excelem neporadím, na to tady máme jiné odborníky, viď Roberte? ;-) :beer:

Jenom chci pochválit úroveň dotazu, takových je bohužel málo:
- výstižný nadpis
- srozumitelný dotaz bez gramatických chyb
- správná kategorie
- pozdrav, poděkování, podpis
- snažil ses nejdřív najít řešení sám, nečekáš, že to celé někdo udělá za tebe