Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání počítače

Dobrý den chtěl bych se zeptat proč se můj pc přehřívá jen když mám zapnutou plochu. Když se podívám do správce uloh grafická karta má 0%vyuziti ale 85°c
Processor má 100%vyuziti a na ploše nemám nic otevřené jediná úloha která my žere 50% cpu je Anti Malware Service a nrjde vypnout.
Počítač mi dřív uhel hry jako je Minecraft na 1200fps teď to ujede max 60 a to jsem s nastavením nic neměnil. Všeobecně počítač se poslední dobou chová hrozně divně. Je hodně hlasitý.

Specifikace: windows 10
Cpu: i5-10400f
Ram 8gb
Gpu: gtx 1650 4gb
Ssd: 500gb
Hdd: 1tb

Počítač je: acer aspire tc-895

grafická karta má 0%vyuziti ale 85°c

točí se ventilátor na grafice?

taky mě u 6-jádrového cpu překvapuje 50% využití - to fak rádoby antivir obsadil 3 jádra? je ten mrchosoft normální?
vypnout samozřejmě jde, klasicky přes registry. i když běžně se chová normálně a není třeba se jím zabývat.

dále není jasné, co vytěžuje zbylých 50% - ve správci úloh by bylo nutné setřídit sloupec podle %cpu.
nebo použít normálnější ms process explorer.

někdo tomu tunil ovladače / prováděl vlastní instalaci?