Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 home jako router

Zdravim,

během dovolené mi přestalo fungovat připojení ze stolního PC na internet. Nejde z pc ani PING na modem a adresa není přidelená ani po několika vypnutí a zapnutí. kabel vyměn.
Potřebuji stolní pc připojit k internetu.
K dispozici mám mobil s neomezeným připojením. a postarší nb s win 10 home. Pokud na mobilu zapnu hot spot, nb se připojí na internet.
Jak jednoduše a levně připojit na internet i stolní počítač, než se mi podaří domluvit se s poskytovatelem internetu na řešení problému s modemem?
Je nějaký sw, který by v těchto win home dokázal přes wifi přijmout internet a pustit ho do kabelu?

Díky.

Kdyz mas na notasu pres wi-fi hotspot pripojen internet z mobilu, tak bys teoreticky mohl propojit pocitac a notebook sitovym kabelem a nechat ten internet sdilet z notebooku na pocitac. Samozrejme je to takova podivnost, ideal by bylo poridit do pocitace wifi kartu a teda mit internet z mobilu pres hotspot naprimo, ale to uz tu mas napsane v odpovedi vyse.

Edit: Windows 10 Home ale vubec neznam, takze jestli sdileni internetu funguje i v oklestene verzi Windows netusim.