Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč hlásí PC rozdíl mezi instalovanou a užitnou pamětí?

V PC byla instalována původně 1 paměť (1 x Kingston KVR800 / 2GB) s hodnotou 2 GB. Na vlastnostech systému bylo uvedeno "instalovaná paměť 2 GB". Po osazení 4 GB paměti, ve formě dvou pamětí po 2 GB (2 x Kingston KVR 533... K2/4 GB) a spuštění PC, pak ale ve vlastnostech systému bylo uvedeno "Instalováno 4 GB (Použitelné 3,25GB)".
Podobně na druhém PC, osazeny paměti 4 x 1 GB ( 2 x 2 x KVR 533...K2/2GB) a ve vlastnostech systému uvedeno "Instalováno 4 GB (Použitelné 2 GB). Můžete někdo vysvětlit o co jde? Má potom, třeba v tom druhém případě, význam osazovat tedy ty 4 paměti a nestačí tedy pouze ta 1 paměť 2 GB? Co znamená ta "Použitelná paměť" a proč je ta další "nepoužitelná"? Díky za reakce.

Ťažko je niekomu niečo vysvetľovať, keď neuvedie kompletnú zostavu a OS.
Ľudia nebuďte lenivý, na drvivú väčšinu otázok už bolo zodpovedané, skúste použiť hľadanie buď tu na poradni, alebo na Google...

Príde mi zbytočné, všetko vysvetľovať dookola znovu, keď na takúto otázku existuje mnoho odpovedí - stačí hľadať...

OS 32b má omezení na "přímo" použitelnou paměť, nicméně i ta zbylá se dá určitým způsobem využít. V tom 2. případě je něco špatně s kombinací RAM modulů, měla by být využitá stejná velikost (něco přes 3 GB).

čili u toho prvního můžeš starou 2gb paměť dát pryč. nevyužiješ ji a nijak nezlepšuje stabilitu systému.

u toho druhého si grafika pro sebe ukousla nějak moc, hw neuvádíš.
možná půjde videoram omezit v biosu, ale přes 3gb se stejně nejspíš nedostaneš, záleží i na chipsetu.