Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hackerská komunita v roce 2021

Kam šli všichni hackeři?
<ToNeníVtip/>
Není to zase tak dávno co byl phrack denní chléb kdejakého počítačového geeka, ale dnes se odbornost lidí na internetu přesunula k tomu, jakou grafickou kratu si koupit nebo procesor od intelu či amd. Nějak mi v tom chybí ta zábava a umění. Phrack je mrtvý, fóra na které jsem chodil také. Jediné co stále žije jsou komunity hackerů okolo her, kteří postrádají jakoukoliv etiku. Na nejmenovaných fórech jsme dokonce měli celkem velkou českou komunitu. Teď ale nikdo...
Moje otázka je: Kde všichni jsou??
Ocením jakékoliv tipy na IRCčka BBSka nebo Fóra a tor hidden servicy
Cokoliv, kde je dostatek zábavy, žádní tryhardi, žádný blackhati a kokoti co si myslí, že programování je jen mačkání tlačítek

Lidi starnou a zajmy se jim meni. Mnozi se stali bezpecnostnimi odborniky, vyvojari a task podobne, spousta zajimaveho se deje kolem Ardouina a nasledne IoT, nebo v robotice, jini jdou zase jinyma cestama a dokazuji nemozne v jinych oblastech.

Ja si s Arduinem/STM32 docela vyhral, ted uz ho beru jako "spotrebak" pro ovladani robotu, vlastni navrhy klavesnic a ruzne jine udelatka denniho pouziti.
Taky si treba pisu FORTH v assembleru pro x86_64 a chystam se ho portovat na 6502 (ano deska s touto legendou mi lezi na stole a ceka na periferie a OS/BIOS)
A taky se chystem na vlastni 8-bit, inspiroval me Ben Etarer (najdi si na youtubu), akorat tak nejak po svem, takze spis 16-bit, nekolik HW stacku, asi i par tisic registru ... a navrh trochu solidnejsi (ten original obsahuje radu skrytych pasti a hazardu, ktere nezapusobi jen kvuli souhre okolnosti, parazitnim kapacitam a vyuzivani soucastek jen lehce mimo specifikace), pro vyssi spolehlivost a frekfence ...