Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se špatným zobrazováním a kalibrací monitoru

Zdravim.

Mám

https://www.herni-pc-sestavy.cz/herman-pc2-amd-ryzen-3-3200g-4core-4t-3-5ghz-rx-vega-graphic-integrovana-v-procesoru

monitor

https://www.benq.eu/cs-cz/monitor/business/bl702a.html

problém. přes autokey.exe - program od BenQ, je vidět, že se mi nezobrazuje odstín černé, druhý zleva. (bohužle foceno mobilem, a neukazuje se toho podstatně více, ale reálně se mi namonitoru neukazuje pouze to druhé zleva.

Při kalibraci monitoru přes "kalibrovat barvy displeje" se mi děje, že když je tam část "nastavte X - správný jas, aby bylo skoro nevidět", tak tam vůbec neni vidět.

Na druhym PC je to v pohodě.. totožný windows 10 64bit.
Na podpoře Windows mi moc nepomáhaj..

Na tom PC, kde to nejde, mám kabel VGA to VGA a redukci VGA to HDMI. tak jsem zkusil 4 různý redukce, co mám z kabelu VGA do HDMI, nic - od různejch značek. TeĎ jsem zkusil redukci VGA to DVI (24+1) a taky to není vidět. ještě mi doporučili VGA to USB.. což taky je, takže ten mám objednanej, ale trochu mám pochyb, jestli není chyba jinde - třeba u integrované grafiky právě, v PC nevim, že by bylo nějaké nastavení, co bych mohl mít blbě.

Pořád něco zkoumáš a držíš se své teorie, že to prostě musí jít.
V minulém dotazu jsem ti už 7.8. radil Půjč si někde normální monitor na vyzkoušení a když to bude lepší, tak si nějaký kup.
A ostatní to radí taky. A pokud máš problémy s očima, že ani doktoři nepomohou, tak by ses měl na zbytečné koukání do počítače úplně vykašlat, oči máš jen jedny. Tím nemyslím práci, ale hry.

jojo, to divinity jsem odinstaloval ten den či dva potom..

monitor zapůjčim.
no, tak , těžko říct, vzhledem k tomu, že ty redukce existují, tak předpokládám, že budou i zákazníci, kteří je kupují a jsou s nimi spokojeni. (což neni kec), ale tak jako ze zvědavosti mě to zajímá.

m, no, po testu jsem se rozhodl vyzkoušet ještě 24' a jako přiznám se, že to má taky něco do sebe, heheh.. asi je to i lepší , ve finále.. přehlednější..
tak mě beztak napadá, jestli brát jen onen 24' benq (v principu stejná řada, jako ten 21,5') nebo třeba jinou značku.. ? trochu mi vadí u toho benQ odlesk pod nápisem benQ, je tam taková lesklá ploška a podsvícení tlačítka, že je monitor zaplej, ale ten se dá přelepit třeba oranžovou folií..