Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook2007-problém přijímání mailů - nezahlásí nový a ve složce doručená se hned nezobrazí, až po

Ahoj, hledám po KB microsoftu a po googlu, ale nic kloudného nemůžu najít, tak se zeptám tady, třeba to už někoho potkalo...

Outlook2007 - problém při přijímání mailů - po přijetí nového tento neohlásí a ve složce doručená se nic nového nezobrazí(pokud na ní stojím), až když ve stromu osobních složek kliknu na jinou a pak zpátky na doručenou, tak se v ní ty přijaté maily objeví.

Myslím si, že jsem to způsobil já, poněvadž po instalaci outlooku jsem (možná drsně) vzal outlook.pst ze starší verze (asi2000) a rovnou ho překopíroval přes ten nový prázdný.
Všechno vypadalo bezva, všechny maily tam byly, stromová struktura taky, akorát že se to chová, jak jsem popsal.
Takže jsem ten soubor projel pomocí SCANPST.exe(jak radí microsoft), našel spoustu chyb a opravil je. Nicméně chování přetrvává.
Co teď?

No, tady je možná problém, i když microsoft nikde netvrdí, že by tenhle outlook nefungoval se staršími verzemi souboru pst.
Já právě když se kouknu do vlastností souboru osobní složky (outlook.pst), tak tam je napsáno že je ve formátu 97-2002.
Asi by stálo za to zkusit převést ho na nejnovější formát, kdybych věděl jak, a hlavně kdybych věděl, že to pomůže.

no tak když jsi ten soubor zvládl připlácnout jednou tak když si jej schováš tak ho v případě nutnosti připlácneš znova, ne ? schovej si ho a ještě udělej kopii do adresáře např c:\test potom ten hlavní smaž a nech outlook vytvořit novej. Pak u 2003 je Nástroje/možnosti/Nastavení pošty/Datové soubory a tam se dá přidat ten soubor z C:\test a nastavit že je ze staršího outlooku. Nedělám si iluzi že pod 2007 to bude stejné:-)

Taky by mělo jít z toho pst normálně importovat.

spíš se mi zdá lepší vytvořit nový datový soubor(už v jeho 2007 formátu), tam všechno nějak přetáhnout, a pak mu přikázat složku doručená pošta z tohohle nového jako implicitní pro doručování.
Zkusím až zítra, není to moje počítadlo, takže mám problém s fyzickým přístupem.
Zatím dík.

Turn off Cached Exchange Mode

1. On the Tools menu, click E-Mail Accounts, click View or change existing e-mail accounts, and then click Next.
2. In the Outlook processes e-mail for these accounts in the following order list, click the Exchange Server e-mail account, and then click Change.
3. Under Microsoft Exchange Server, clear the Use Cached Exchange Mode check box.
4. Exit and restart Outlook.

Ale podmínkou je používání Exchange serveru, což možná není tvůj případ?

Ten OUTLOOK2007 je ve stavu po implicitní instalaci, akorát že jsem mu "podstrčil" ten starý soubor outlook.pst, takže všechny nastavení ohlašování(poloprůsvitné okénko vpravo dole) a ostatní nastavení jsou standardní.