Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na kancelarske pouzitie

Poradte prosim notebook na domace/ kancelarske vyuzitie - t.j. pisanie dokumentov, prehliadanie fotiek, videii z fotaku, pocuvanie hudby.. zalohovanie foto, video..
Musi mat SSD kvoli rychlosti a aj HDD (viac GB/TB na zalohy foto je viac)..
Veľkosť- nezalezi, bude cez wifi obrazovka na televizore a pouzivat sa bude iba v obyvacke. Myslim si, ze uz na 15.6" sa do pohodlne pisat takze taka velkost by mohla stacit.
Musi mat aj numericku klavesnicu.
Idealne uz s OS windows a licenciou na MS word, resp Office balicek.
Veľmi pekne ďakujem.

Na kancelářské využití vyhopví v podstatě jakýkoliv notebook - čtyřjádro, 8 GB RAM, SSD, integrovaná grafika....

Musi mat SSD kvoli rychlosti a aj HDD (viac GB/TB na zalohy foto je viac)..

Promiň, ale plotnový disk v notebooku je nesmyslný požadavek. Bude dělat hluk a žrát baterii. A mít na něm uložené fotky není záloha! Lepší řešení je externí USB disk nebo ještě lépe NAS.

numerické klávesnice jsou od 15" výše. klávesnice se dá připojit i pohodlná externí.
dnes už se neosazují klasické ssd 2.5", ale pro výrobce levnější a menší m.2 disky. takže prostor na druhý 2.5" hdd by tam teoreticky mohl zbýt, ale tyto konfigurace se nabízí málo, spíš u "herních" ntb.
levnější notebuky budou mít starší procesor a asi nižší rozlišení kamery, tak si vyber co preferuješ, neznám vaše obchody.
https://notebooky.heureka.sk/f:2107:66996,13714841;2109:6586;2111:55946;2278:1780,27039,113764;3146:27213/?o=4

office nebývá nainstalovám, maximálně trial verze off365. její placení je pak nevýhodnější než jednorázový nákup, zvláště proti shopům typu "výhodnýsoftware": https://www.forscope.sk/ms-office/

konkrétní typ nedám, tolik notebuků jsem v rukou neměl.

výrobce: snáším asus, hp, lenovo
procesor: nové ryzeny r5 jsou řady 4000 (6 jader), loňská řada 3000 (4 jádra). intely i5 budou podle generace 4 nebo 6 jádra, nesleduju je.
grafika: v kanclu na ní nezáleží, ryzeny mají přibalenou výkonnější než intel
ram: 8gb tu padlo.
ssd: dnes už se běžně osazuje m.2 512gb. hdd navíc je nesmysl. zhoršuje chlazení uvnitř, zbytečná váha. když ho potřebuju, vezmu si externí.
klávesnice: černou ne, musela by být hodně dobře podsvícená.
displej: na notebuku skoro nikdy nepoužívám, radši externí, takže neporadím. používám co je.
kamera: hd kvůli covidové době nebo pro zamilované odloučené. jinak je zbytečná.
váha: 1.-2. nejdůležitější parametr.
počet usb portů: 3
lan port: vyžaduju. nesnáším ultratenké levné krámy jen s wifi.
kvalitní panty: nepřenáším/neotvírám denně, mě ty ntb vždycky vydržely. kvalitní mají být thinkpady.
cena: mě se ty eura špatně porovnávají, neodhadnu co už je moc.

důležitost parametrů přece jen mívají lidi jinak, čili otevřít si okna s 5-10 typy a zavírat ty nevyhovující.