Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naformátovat SSD - BIOS

Zdravím,
potřeboval bych poradit. Pořídil jsem si nový PC, Má normálně SSD(kde je windows) a HDD. Napadlo mě, že bych si vzal SSD z mého starého PC, že bych měl SSDčka dvě. Ale po zapojení PC startuje automaticky z toho mého starého SSD(Je tam akorát spuštěno obnovení do továrního nastavení)
Jak naformátuju ten disk v BIOSU, aby se nepouštěl? Nebo jak zvolím spuštění v Biose z toho nového SSD.
Deska MSI Z97
Předem děkuji.

přečteš si, jak se tvoje ssd jmenují. když každý jinak, je napůl vyhráno.
zapojíš tvůj nový správný disk s windows do nejnižší sata pozice na desce. starý ssd někam výš.
u mbr disků zvolíš v biosu boot podle známých názvů a podle pořadí.
u gpt spoléháš na pořadí a windows manager - někdy vypisuje, co bootuje.