Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 5 3600 vs i5 10400F

Zdravím, chci pořídit pro syna herní sestavu a nevím zda pořídit procesor AMD, nebo Intel, tedy Ryzen 5 3600 vs i5 10400F ( nebo i5 11600 )
GPU bude RTX 3060 12GB
Podle YT výkonově budou totožné, záleží jak která hra, jde mi i o budoucnost, případné rozšíření, výměna za něco lepšího a tak .
Díky za odpověď

Vykon bude u her nejspis mirne v prospech Intelu. Vyrazne v prospech AMD bude spotreba - Intel v zatezti zere jak protrzeny. Jako - klidne 200W+ sam o sobe vs. nejakych 70W u AMD. Pokud spotreba netrapi, tak klidne vzit Intel - AMD bude ale v zatezi i tissi - nebude potrebovat tak vykonne chlazeni.

Rozsireni - tezko rict, vyhled lepsi zatim u AMD, v pripade Intelu se skonci max. u 11 generace, nejspis - ktera je na tom +/- stejne jako 10. AMD - Ryzeny 5*** tam pujdou urcite, pristi generace - sam ted nevim, treba nekdo upresni.

(vseobecne je mne osobne sypatictejsi AMD, i kdyz vim ze ve hrach ma Intel obykle par procent navrch)

Nastupujúce generácie Intel aj AMD už budú podporovať DDR5 pamäte, takže možný upgrade procesora na ešte nevyjdene modely isto nie je a ani nebude u oboch možný.
Ale vybratý Intel 10400/10600 by bolo poprípade možné upgradovať zo 6jadra na max 10jadro 10900 a AMD 3600 z 6jadra na 16jadro 5950. Takže za mňa AMD.