Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat výpis dat z databáze ve Wordpressu?

Mám vlastní tabulku v databázi a potřebuji z ní tahat data. Web ale běží ve Wordpress. Už jsem zkusil vše možné (možná i nemožné), ale nedaří se. Vždy to končí nějakou chybou. Naposledy třeba s použitím pluginu "Insert PHP Code Snippet".
Napsal jsem si kousek kódu:

<?php
$vysledek = mysql_query(
"SELECT *
FROM _formular
ORDER BY poradatel"
);

while ($zaznam = mysql_fetch_array($vysledek) ):
echo $zaznam["o-poradateli"];

endwhile;
?>

Do editované stránky vložil [xyz-ips snippet="vypis-akce-tkosp"] a náhled skončil hláškou:

Snippet Preview
Error thrown

Call to undefined function mysql_query()

Tak už jsem z toho úplně jelen mysql_query() není zabudovaná funkce v PHP? Jak se dají ta data vypisovat?

Data čteš ze stejné databáze nebo jiné? Nikde nevidím připojení k DB?

$dbconnect = mysqli_connect($dbhost, $dbuser, $dbpass, $dbname) or die('Chyba připojení k DB');

A je vhodné doplnit chybové hlášení (die), abys nekoukal jen na bílou stránku. :-)

Nějak takto (píšu z hlavy)

$vysledek = mysql_query(
"SELECT *
FROM _formular
ORDER BY poradatel"
) or die('Chyba při SELECTU');

Psal jsem, že ke stejmé databázi viz nahoře. Tohle skončilo pro změnu takto:_

Snippet Preview
ParseError thrown

syntax error, unexpected '"', expecting '-' or identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or number (T_NUM_STRING)

Aha asi chyba v syntaxi. Musím na poštu, pak budu pokračovat v experimentech.
Já bych tam dal i externí php soubor (což by bylo úplně nej), ale insert to také nebere. Na práva adresáře na ftp jsem ještě nekoukal.