Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD s MP3

Dobry den, prosim o radu.
Bratr ma stolni DVD prehravac z roku 2004.
Panasonic DVD-S47

CD s MP3 prehravac prehraje.
Chtel by si na nem pustit hudebni DVD, proste DVD s MP3.

Bratr vypalil MP3 na pocitaci jako datovy disk DVD (pres integrovany zapis na Windows 10).
Prehravac ale disk neprehraje. Hlaska This type of disc cannot be played.

Na internetu jsem nasel specifikaci Panasonic DVD-S47. https://www.cnet.com/products/panasonic-dvd-s47s/specs/
Tam jsem se docetl jake disky a formaty podporuje.

Media Type CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD-Audio, DVD-R, DVD-RAM, SVCD, Video CD

AUDIO SYSTEM
Audio Formats MP3, PCM, WMA

Zjistoval jsem co je format DVD-Audio. Je to obdoba obycejneho compat disku s hudbou. Ne MP3.

Je nejaka moznost vypaleni treba formatu DVD pro MP3?

(ano vim ze asi navrhnete at si pousti hudbu pres nejaky audio input, z mobilu jako nahradu za MP3 prehravac)

Na PC to vypálené DVD prehrá ?
Aký presný typ média DVD používa = DVD-R ???

Možno je chyba v napaľovaní cez win - ten zrejme napaľuje väčšou rýchlosťou, ako zvláda ten Panasonic. Treba použiť iný napaľovací sw a nastaviť najpomalšiu rýchlosť zápisu.

Unfortunately the Panasonic couldn't read DVD discs filled with music files.

https://www.cnet.com/reviews/panasonic-dvd-s47s-review/

Discs that cant be played: CD-R, CD-RW | WMA, MP3 or JPEG files
Discs that cannot be played: DVD-ROM, CD-ROM, DVD+R, +RW, DVD-RW

https://www.manualypdf.cz/panasonic/dvd-s47/manu%C3%A1l?p=3
dost dlouhý seznam => vyhodit ten shit.
vždyť to nemá normální digitální výstup (hdmi), jen analogové konektory. k čemu je to v 21.století dobré?

vždycky jsem kupoval jen typy vybavené usb nebo sd slotem, tam by tento problém odpadl.

Neptal, ale pokud se koukam spravne, uz ty doporucujes neresit prehravani z optickych medii a ten "kram" vyhodit. A je jen podotykam ze kdyz uz tak to vyresit poradne, aby se nemusel patlat s neustalou manipulaci s nejakym pametovym mediem.

Nejsem serisak apple, jen pouhopouhy, spokojeny uzivatel. A rad sem hodim jiny pohled na vec, protoze vetsina odpovedi je tu jak z doby temna :-D

speciálně pro tebe ještě jednou a pomalu:

někdo má dvd přehrávač kvůli svým dvd a mp3. tyto mp3 chce nahrát na velkomédium - které jeho archaický typ bez (usb) vstupů a s analogovými výstupy neumí.
řešením není vyhodit celou jeho sbírku, jak mu ve své nadutosti doporučuješ, ale pořídit normální dvd přehrávač co to umí.

Treba proto ze sebelepe udrzovana sbirka tak jako tak docela zatuchava. A stezi tak objevim nove zajimave pisnicky a skupiny, jako jsem objevil diky velice dobre fungujicimu doporucovani u Spotify.
Nemluve o tom ze co do velikosti a obsahu zadna domaci sbirka nemuze konkurovat tomu co nabizeji tyto streamovaci sluzby ;-)

P.s. Letita sbirka mych MP3 souboru se jeste vali kdesi na NASu... ale jelikoz jsem nemel potrebu na ni diky Spotify par let sahnout, tak az bude potreba misto, bez milosti pujde.

Přesně tak, proč používat nějaké služby, když ty dnešní výtvory nejsou k poslouchání. Já sám, mám přes 1100 skladeb, ve dvaasedmdesáti složkách (podle žánru, nebo interpreta), které mám několikrát zálohované a v autě pak na flešce. Když fleška „lehne“, není pak problém cokoli obnovit. Nepotřebuji žádné streamy (ještě k tomu za peníze), kde si stejně nic nevyberu. To, co se mi kdy líbilo, mám dávno stažené, občas namátkově na něco ještě narazím, tak sbírku doplním.

To je presne mnou popsany pripad "zatuchlei" hudebni zbirky, omlouvany nesmyslem o neposlouchatelnosti dnesni tvorby, coz je samozrejme nesmysl.
Radit to "natvrdo" slozkami vice jak interpret/album je takte opet zastaraly, nepruzny pristup, narozdil od katalogizace dle metadat.
Predstavte si ze ani zabava neni zadarmo, coz porad cesi navykli na kradeni obsahu nechapou. Navic tech par korun za streamovaci sluzbu, diky ktere mam v podstate jakoukoliv hudbu kdekoliv mi za to stoji, nemusim vrazdit cas opecovavanim tak jako tak "zatuchle" hudebni sbirky.
A jak to resite rodinu? At se kazdy postra sam? Takto mame kadyz svuj vlastni ucet v ramci predplatneho a kazdy posloucha co se mu zamane.
Ale treba na to prijdete casem sam ze "takove to domaci sysleni" je tezkopadny a cas ubijejici system ;-)

Když víš odkud stahovat (legálně), pak dál zpracovat, tak můžeš mít sbírku v dobré kvalitě. To ale jasně není tvůj případ. Já mám hudbu uloženou na několika místech, tak o ni nepřijdu. Některé nahrávky už ani nelze na webech najít. Nemám zájem platit za něco, co nepotřebuji. Každý má nějaké hobby. Mě baví tohle. Rozdělení po složkách mě vyhovuje, protože je v tom přehled a snadno se cokoli hledá (ať už doma, nebo v autě). A jak říkám, udržet kvalitu není problém, když vím jak na to. A to co se dnes hraje, mě většinou nezajímá. To nemá s melodickou hudbou, nebo vokály nic společného (takové kapely už ani neexistují). Ba co víc, někdy to nemá nic společného ani s hudbou. Namátkově uvedu to, čemu říkám hudba: The Tremeloes, Bee Gees a jiné, z našich třeba Beatings, Markýz John (v původní sestavě), Turbo (v původní sestavě), Synkopy 61 (v původní sestavě) a jiné, musel bych vzpomínat. Ze zpěváků třeba Jiří Helekal (od jeho začátků v Semaforu), Viktor Sodoma, Petr Muk a jiní.

Niekdo má rád dychovky, niekdo hudbu pri ktorej padá omietka ....
Je to vec vkusu a chuti.
Tomu pánovi s tým napalovaním DVD by som doporučoval,
aby napaloval na CD-DWD /-RW/, spôsobom, keď mu išlo v minulosti prehrať.
Ja som s tým strávil dlhý čas, nech skontroluje či nahrávka je skutočne mp3.
Mne sa stal aj taký prípad, že mp3 nebolo mp3, musel som to dodatočne
preformatovať prg. Format Factory, 100 perc. návod neexistuje, treba
skúšať.:-)

Podle toho, co lze zjistit, mělo by fungovat přehrávání CD, nebo DVD s nahrávkami ve formátu Cda. Běžně tak vypaluji hudbu v programu Nero. Stejně by měly fungovat nahrávky vypálené programem Ashampoo. CD, nebo DVD je potřeba vypalovat jako hudbu, ne data.