Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázky k USB-C

Ahojky co přesně je u USB-C fullfeatured kabel*? Zajímá mě nějaké selské stručné vysvětlení pochopitelné (věřím že to nic složitého nebude) i nějaká normativní definice vstandardu
A co vlastně když není fullfeatured. Jak se liší ? Co konkrétně nelze dělat se ne-full-featured kabelem? A k čemu všemu je fullfeatured vyžadován? Splňuje to např USBC kabel co přenáší gen.2? Pokud ne, co dál navíc musí 1)mít a 2)umět

Dále:
Četl jsem že pro přenos Displayportu (myslím tím KABEL USBC oboustranný )nestačí kedajaký USB-C kabel*, ale že vyloženě musí tam být podpora DP zmíněna. Opět - co přesně dělá tento rozdíl? Podle jaké sady konkrétních kritérií to poznat? A
Nestačí na to gen.2 kabel? Pokud ne, z jakého důvodu? Souvisí s tím nějak bod č.1 výše?

Na závěr:
Bude fungovat pro thunderbolt 3 USBC kabel s podporou 3.2 gen.2? (Samozřejmě za cenu jen 20Gbps jelikož signální frekvence 40Gbps TB3 je dvojnásobná než gen2)
, pokud ne, kde jinde je rozdíl? Conavíc TB3 ( i jdyž jen 20g) má oprozi usb3.2gen2?

Pak otázka z praxe, pokud ste kupovali kabel značený gen.1, máte odzkoušeno, zda běžel i gen.2? (10 Gbps, jelikož složené 20Gbps adi vůbec neexistuje). Tohle se týká i C-C kabelů (tam je 10Gbps běžné na straně konektoru desky/pc) ale i C-A konektorů (většina ake má na A s 5Gbps, 10 je u high endu)

* : Rovnou vynechávám 2.0-only kabely. -tam je to zřejmé, když chybí příslušné vodiče, tak není co řešit

Dotaz navíc - co přesně může za to že (některé??) DLOUHÉ TB3 kabely neumí USB 3 ale jen 2.0 . Je jasné že 2.0 jde po jiných konektorech. Dlouhé kabely ~"synonymum" aktivní, ale kde je pravá příčina, když 20a40g to umí (proTB3)

YYy. ... Přečetl jsi sis ten článek ? Já ano ale před položenim Dotazu !

Přesně na základě tohoto článku píšu dotaz, protože ve mě ty otázky vzbudil a rozhodně tam na ně není odpověď (zmiňuje je -ňekteré jenom - ale nevysvětluje)

Speciálně použití pro displayport je tam dvakrát že nelze a jednou že lze.

Veľmi zjednodušene,tb je tb,usb-c je usb-c,usb-c nieje automaticky tb a opačne,aby bol tb spojitelný bez nejakého prevodníku s usb-c,musí tuto funkciu mať hw zapojenú a aktivovanú samotné zariadenie a opačne,pokial to jedno zo zariadení zapojené nemá,nebude s iným komunikovať cez opačné rozhranie…..full featured cable znamená,že má zapojené všetky piny v konektoroch,jednotlivé generácie usb 3.x sa líšia v dátových prenosoch a v napajaniach,ktoré sú schopné poskytnúť….samotný kábel nenaučí usb-c komunikovať s tb a opačne ,takže čistokrvné usb-c zariadenie nieje možné zapojiť do tb len tak,nemusí alebo nebude korektne fungovať ,štandardne zapojené a aktívne usb-c/tb majú len usb radiče s mikrokontrolerom Texas Instruments TSB4xxx ,u ostatných to musí zapojiť výrobca zariadenia iným spôsobom…

Připojím se k dotazu (nic moc o USB-C nevím a studovat se to mi nechce).

Mám smartfoun s USB-C zdířkou na nabíjení a přenos dat do PC. V autě mám klasickou "velkou" USB zdířku, chci si koupit nějaký obyčejný kábl "velké USB -- USB-C", abych mohl telefon případně připojit k autu, potřebuji-li jej například dobít (navigace). Mohu koupit jakýkoliv kábl nebo mám chtít nějaký parametr? Jde mi opravdu jen o to dobíjení, ne o data. A nechce se mi furt předělávat/vytahovat ten kábl, co mám na nabíjení telefonu v nabíječce.

Díky.