Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade ram na notebooku v záruce

zdravím nemá někdo zkušenost upgradem paměti ram na notebooku v záruce ?

chtěl bych upgradovat z 8gb na 32gb ale můj notebook je v záruce....
ale někdo mi říkal že když to dám do servisu tak ze se to dá bez propadnutí záruky, tak než začnu vůbec něco řešit tak bych chtěl vědět jestli to jde...

předem děkuju :D

to jsem se díval... a Asus TUF se naštěstí rozebírá lehce (FX505DY)... ted bych se ale spíš zeptal kde v česku seženu (8Go DDR4 2666 MHz FX505DY ''ram určená pro Asus TUF mé série'') seženu to jen u ofiko prodejců ale poštovný je 1000kc cca coz je dost...

jinak ano upgraduji na 16gb... pro mě dostačující... mam ještě jeden výkoný pc (rtx 2070, i7 10700K, 32GB ram) ale chci mít něco komptaktní co ale taky zvládne např. edit nebo ''náročnější'' hry... (a 40k na dobrý notebook se mi taky doma neválí...)

předem děkuju :D

chtěl bych upgradovat z 8gb na 32gb

jinak ano upgraduji na 16gb

Tak nevím...

Každopádně si předem zjisti, jaké velikosti modulů RAM tvůj notebook podporuje a jestli máš volný slot pro přidání RAM.

Pak např. programem CPU-Z vyčti informace o současné paměti a podle kup novou.

jsi nepsal, že to je herní dělo. mrknout se na vlastní bulvy je důležité proto, ať sám vidíš že je tam jeden slot něčím osazený a druhý je volný. taky se stává, že je jedna nebo celá paměť připájená na desce, což ty diagnostické sw dobře nerozlišují. ale "herních" ntb se takové ojebávky netýkají.
ten cpu-z tuším řekne, jestli je první modul single nebo dual rank. nebo na záložce "spd" zjistíš typ paměti a vygooglíš si to.