Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní PC do 15 000

Ahoj, poradno,
potřeboval bych pomoc s výběrem sestavy čistě pro pracovní účely - kancelářská práce - do 15k.
Někde tu byl odkaz na celkem solidní sestavy, ale nějak se mi ho nepodařilo najít.

Jediný požadavek je snad jen podpora DisplayPortu.

Budu rád za vaše tipy.

Do kancelarie patri jednoznacne repas.
Usetris kopec penazi, pomozes prirode a vysledny efekt je to iste ako pri novom pc.
i5, 8GB RAM a 250GB SSD ta vyjde tak 6-7k s Win 10 Pro v cene.
Ak chces uz 16GB RAM (imho naco) chod do 6th gen Intelov, tam to bude stat cca 9k.

To uz je 8th generacia, ktora sa snad za repas ani neda povazovat, kedze este par mesiacov dozadu sa predavali ako nove pc s 9th generaciou Intelu.
Inak porovnaval som vykon medzi 4th a 6th generaciou a rozdiel som pri praci necitil.
Ja sam mam doma ako pracovny pc i5 4590 a okrem hrania hier a renderovania videa ho na 100% dostat neviem.

Tyhle OptiPlexy mám vyzkoušené, navíc otázka byla na PC do 15 tisíc, proto jsem uvedl zrovna ten. Nové se prodávaly v letech 2018-2019, tedy jim těsně končí tříletá NBD záruka. Je to šestijádro, ten nárůst výkonu tam je, zejména v tvém případě stovek otevřených panelů v browseru bys to poznal. :-)