Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil s procesorem od MediaTeku

Ahoj, uvažuju nad koupí nového telefonu a měl bych dotaz na zkušenější. Koukám po smartphonech (Android, v cenové hladině okolo 10 000) a v převážné většině jsou poháněny procesory Snapdragon XXX od Qualcommu, o kterých jsem se dočetl, že jsou velmi kvalitní. Zajímalo by mne ale, co si myslíte o procesorech od MediaTeku, momentálně mám na mysli jejich nejvýkonnější Dimensity 1200? Někde jsem se dočetl, že se časem mobily s těmito procesory zpomalují, že nejsou tak kvalitní a že by někteří telefon s procesorem od MediaTeku nikdy nekoupili. Zajímal by mě Váš názor, jestli je obava o kvalitu telefonu s procesorem od MediaTeku na místě, anebo jej tato obava zbytečná? Děkuji!

Moc díky za reakce! Podle toho, co jsem se dočetl, nešlo o to, že by si člověk do mobilu natahal balast a o mobil se nestaral, ale spíš o to, že prostě ty procesory nebyly tak promakaný a časem byl mobil pomalý, sekal se atp. Proto se ptám (a díky za reakce), jestli je potřeba se mobilů s procesory od MediaTeku obávat, nebo je to naprosto zbytečný a jsou na podobné úrovni jako Snapdragony :-)

Vůbec bych se toho nebál. Nějaký rok vlastním mobil HomTom S8 s tímto procesorem a jsem spokojený (napodobenina Samsungu S8). Zádné pomalé reakce nepocituji.
Myslím, že jde spíše o to, že si uživatel "nasere" do sytému nějaký balast o kterém nemá ani tušení. Omlouvám se za ten výraz.
Určitě nebude problém zajít do prodejny a vyzkoušet si porovnání třeba se Samsungem v podobné cenové relaci.
Myslím, že výsledný dojem bude podobný, ale cenově celkem rozdíl.