Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bluetooth karta/dongle

Zdravím,

pořídil jsem si sluchátka ATH m50xBT2 .

Jelikož je chci používat u desktopu, ve kterém nemám BT, musel jsem nějakou BT kartu/dongle pořídit. Podle kodeků sluchátek jsem se pokoušel najít odpovídající zařízení, jenže jsem narazil na to, že se podporované kodeky nikde neuvádí. Vyzkoušel jsem pořídit tuto kartu. Budu jí ale vracet, protože ve sluchátkách znatelně slyším šum - když připojeno přes mobil, žádný šum neslyším.

Mohli byste mi nějaký BT transmitter doporučit?

Díky

ono ty si znamy prosím bez urážek (host), u teba je to OK. kupit kvalitne sluchadla a pouzivat ich bezdrotovo je samozrejme hlupost. nijako som mu neradil pouzivat dratove, pisal som, ze je to kravina, odpoved na svoj dotaz dostal v mojej prvej vete, v pripade ak vies citat s porozumenim tak to pochopis.

Drátové připojení je sice jistota (zvuk po cestě nijak neutrpí), ale ten kabel prostě překáží. Proto existují už mnoho let různé bezdrátové systémy, v dávných dobách se třeba vytvářela indukční smyčka, byla to jedna ze základních amatérských konstrukcí minimálně od šedesátých let (pokud je někdo nedoslýchavý, tak naslouchátka tento režim běžně podporují i dnes). Potom přišlo infra, ale tam je potřeba mít přímou viditelnost na vysílač (někdy stačí odraz). Nejlepší je samozřejmě rádiový přenos.
Já už léta používám tato sluchátka https://www.alza.cz/thomson-whp3001-d1481654.htm mají výborný dosah i přes několik zdí (po celém bytě je jen pár hluchých míst) a taky přes dvě patra, prostě víceméně bez omezení.

Šum může vznikat neztlumeným line nebo mic vstupem.
Rozchodit BT sluchátka ve windows (vista a 7) byla pro mě (a to se považuju za zkušeného uživatele) opravdu hříčka. Sluchátka se normálně našla, spárovala, ale neobjevila se ve zvukových zařízeních (nešlo na ně směřovat zvuk). Náprava spočívala v instalaci ovladače toho donglu, který ale výrobce důkladně ukryl, protože pod windows 10 neni potřeba. Existují snad i nějaké univerzální ovladače (nejde o ovladač toho donglu, ten systém znal a třeba s GPS nebo myší normálně komunikoval, ale opravdu o ovladač zvukového zařízení přes BT), to bych hledal až následně (byla po internetu spousta odkazů, ale buď byly placené nebo byly ty odkazy mrtvé). V linuxu, raspbianu, kodi/libreelec i s mobilem fungovala sluchátka bez jakýchkoliv problémů.
Jen tak mimochodem, použil jsem tento dongle https://www.alza.cz/gembird-btd-mini5-d4523426.htm?o=3 ale moc ho nedoporučuju, alespoň ten můj moc nedrží v portu a ztrácí kontakt (po nějakém bastlení se mi ho podařilo zajistit tak, že je kontakt spolehlivý).