Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit počítač na optimální výkon

Zdravím,

Potřeboval bych poradit, jak ho nastavit, aby mi hry běžely v optimálním výkonu.

Mám notebook - necelej rok.

Lenovo ideapad Gaming 3-15IMH05 Laptop - Type 81Y4

Intel Core i5-10300H 2,5 GhZ
16 GB RAM
DirectX 12
Nvidia GeForce GTX 1650 Ti
Windows 10

Hru, co má požadavky 4GB Ram, Processor: 2.5 GHz Dual-core, Graphics: NVIDIA GeForce 760 - to sotva stíhá - spíš nestíhá

Na příklad v ovládacích panelech Nvidia mám nastavit preferovanej grafickej procesor co? Nvidia procesor, nebo integrovanou grafiku? co můžu mít nastavený blbě, že mi to nejede optimálně?

Ano, vím, že na hry je lepší PC, ale nechci hrát Cyberpunk na nejvyšší detaily... Chci hrát normální na dnešní dobu spíš podprůměrně náročný hry, aby měly optimální výkon, což prostě nemají.

V podstatě se dá říct, že jsem řidič, co jede v BMW a nejede mi to víc než 90 a potřebuju někoho, aby mi řekl, že mám zataženou ručku, a proto to tak drhne.

za rok se může zanést chlazení, jestli to neleží na pevné podložce.
automatická aktualizace ovladačů je spíš jejich rozdrbávání.
všechny zbytečné procesy po spuštění a nové služby jistě kontroluješ (ms autoruns).
mobilní verze 1650ti taky není bůhvíco - a tak má aspoň rychlou grafickou paměť.
nemáš náhodou zaplněný disk?
předpokládám že nepaříš na baterku.

1. Stáhni a nainstaluj ovladače z webu výrobce notebooku, jako první ovladač čipsetu + restart, pak už je to jedno. Nikde nic nenastavuj, ovladače od výrobce notebooku samy zajistí přepínání grafik dle požadavků na grafický výkon.
2. Zakaž si automatickou aktualizaci ovladačů.
3. Neinstaluj žádný antivir (Stačí MS Defender) ani jiné zpomalovače systému.
4. Zkontroluj, jaké programy a služby se spouští po startu, nepotřebné vyházej.

Ale ani tak není zaručeno, že vše poběží na 100% - chlazení v noteboocích nikdy nemůže být na takové úrovni, jako ve stolním PC, takže je možné, že tepelná ochrana CPU/GPU ti nedovolí "jet v BMW víc jak 90"...