Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ram nefunguje v dual channel

Dobry deň, mám taký problém že som postavil nový pc a pri prvom spustení som mal čiernu obrazovky. Skúšal som všeličo až nakoniec som zistil že keď mám zapojene dve ram tak mám čiernu obrazovku. Všetko som zapojil dobre do dual Channela. Neviem aký je problém či treba niečo nastaviť v BIOSe alebo nie neviem. Za pomoc budem rád

RAM není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Tady taky někomu nefungoval dual channel:
https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/cr6ot5/solved_dual_channel_ram_not_working/

Překladač:

Narazil jsem na příspěvek z roku 2015, který naznačuje, že problém může spočívat v tom, že příliš těsný šroub chladiče CPU může způsobit takové problémy. Něco s deskovým flexem. Přišlo mi to šílené, ale v tuto chvíli bych zkusil cokoli, protože dalším článkem v řetězci byl vadný procesor. No hádejte co? Odstranil Coolermaster Hyper 212 EVO, uvolnil matice, které drží držák na desce, znovu umístil chladič a tolik neutahoval šrouby, které drží chladič k držáku. Poté jsem přesunul DIMM z B1 na A2 a ... violu. Fungovalo to. Dvoukanálová RAM. Jdi zjistit.

TL; DR - Pokud máte problémy s některými sloty DIMM, které způsobují, že váš systém v nové verzi POST nebude, zkuste povolit šrouby držící chladič procesoru (ale ne natolik, aby nedošlo ke kontaktu). Výsledek vás možná překvapí.

Takže bych zkusil vyndat desku a zapojit jen na stole, případně znovu nasadit chladič CPU... Co kdyby náhodou...