Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlobí interní řadič 3x SATA 1x IDE do PCI slotu

Potřeboval jsem přidat SATA porty do repasu, tenhle řadič vycházel nejlevněji. Částečně se mi ho povedlo zprovoznit, jen jeden je ve spráci zařízení s vykřičníkem: "řadič jednoduché komunikace pro sběrnici pci". Ostatní už v pohodě. Vyzkoušel jsem řadu driverů z netu, některé nejdou nainstalovat, jiné nefungují.
Řadič při zapnutí PC někdy funguje a disky se ukáží, jindy nikoli. Mám Windows 10, řadič je v PCI slotu, jak má být. Věděl by někdo nějakou radu?
Foto ze Správce zařízení: https://ctrlv.cz/Ylyp

Rada v podstate neexistuje,jediné novšie ovládače pre VIA mikrokontroléry sú integrované v systeme,radič ani mikrokontroler sa už roky nevyrába a jediná oficiálna podpora boli systémové ovládače pre win8.1/win10,posledné oficiálne samostatné ovládače od firmy VIA boli pre win vista/win7,v režime kompatibility použiteľné pre win8,nič oficiálne novšie nieje

Dell optiplex séria má veľmi osekané dosky,čo sa zberníc týka,len GX620 má 1pcie16,2x pcie1 a 1x pci, ostatné verzie obvykle len 1x pcie16 a 1x pci,ale zasa obvykle 8 alebo viac slotov pre pamäte …takze tam problem doplniť diskové radiče je,pokial sa poškodí nejaký on-board…