Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení obrazovky

Dobrý den, moc se omlouvám, jsem PC laik, tak se předem omlouvám...
Mám starý, malý notebook Acer Aspire One D255, 10 palcový, známý mi tam nahrál znovu Windows a teď mi tam nejde dát jiné rozlišení obrazovky, sice se to tam ukáže, ale nedá se na to kliknout... Teď je tam 800x600 a je to světlý a nedá se na to kliknout...
Před tím to šlo, teď je ta obrazovka strašná, tedy to rozlišení... Zkoušel jsem různé věci a pořád to nejde...
Prosím o pomoc, moc Vám děkuji...

ty netbuky se prodávaly se dvěma procesory, oba jsou na vyhození, protože nic neutáhnou:
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Atom-N450-vs-Intel-Atom-N550/618vs622
šla u toho osadit ramka až 2gb (jediný slot), což je málo pro win7+
mělo to pomalý disk, v kombinaci s extrémně slabým procesorem, nedostatečnou ram a pidi-rozlišením displeje je smrtící kombinace.

chce to najít a stáhnout nějakou lite instalačku, max 1.5gb velikost.
ovladače jsou dostupné nejspíš do w7, výš bude nutno spoléhat na to co znají samotné windows, výrobce na tyto zmetky kašle. možná ještě na chipset driver se najde ovladač u intelu.
a po celé té instalaci se zjistí, že je to stejně nepoužitelně pomalé a většinou ten krám přijde vyhodit.

znám jednoho známého co zná člověka, co má na stejném hw win xp s účetnictvím, jinak nic.
za dolní minimum jde považovat tento odpad: https://pc.poradna.net/questions/3097849-procesor-pro-notebook

a jinak ty netbooky uměly připojit extrní monitor s vyšším rozlišením, možná tam můžeš poklikat co potřebuješ.