Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestále se spouštějící oprava disku.

Dobrý den,

Mám nový Acer Nitro do kterého jsem si sám namontoval HDD. Na tento disk mi win10 neustále spouští opravu disku, neustále mě vyzívá ať restartuji PC, po restartu je chvíli klid a pak znovu. Na HDD mám programy a soukromé soubory, OS je na M.2 .

Nevěděl by jste někdo co s tím ? Je to strašně otravné.

Dole máš návod, ako v Registroch Windows vypnúť kontrolu (chkdsk) konkrétneho fyzického disku.

https://www.tenforums.com/tutorials/40957-cancel-scheduled-chkdsk-boot-windows-10-a.html

Najprv sprav plnú kontrolu disku pod príkazovým riadkom cmd.exe (ako Správca) s opravou sektorov:

chkdsk X: /x /f /r /v /b

"X" je písmeno disku

Stiahni si Hard Disk Sentinel Pro (trebárs schrasti na nete key, patch, crack) a skontroluj kondíciu, sektory, s.m.a.r.t celého disku.

Prípadne; https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/

The file you are trying to download is no longer available.
This could be due to the following reasons:
The file has been removed because of a ToS or AUP violation.
Invalid URL - the link you are trying to access does not exist
The file has been deleted by the user.

tvuj obrazek nedostupny

v mém prohlížeči se tvůj obskurní imagehosting nechce zobrazit, ale nemá cenu to řešit:
2x žluté smart hodnoty bude znamenat minimálně jednu z nich kritickou - dej tam jiný disk. 1tb krámů se všude válí, nikdo to nechce.

měl jsem disk který nehlásil žádný problém, i kontrola souborového systému ok, přesto chtěl neustále kontrolu. po výměně disku a překopírování dat všichni spokojeni.

Je to nový disk krucinál písek -_-

Když překopíruji data z tohoto poškozeného na nový bude vše fungovat jak má za předpokladu, že disk bude stejně pojmenovaný, nebo budu muset všechny programy co jsou na tomto disku znovu instalovat ?

Ty odkazy zlobí kvůli tomu co jsem tu všechno dělal s tímto HDD, protože ty fotky tam jsou uloženy.

A co se týče kondice tak nwm čemu věřit, když HDTUNE píše ok a Hard Disk Sentinel warning.

není to systémový disk, můžeš ho pojmenovat třeba dataok_1tb
nový disk připojíš, data pod win překopíruješ na nový disk. po vyhození disku nový opísmenkuješ jako d: ve správě disků.

jak jsem psal, v crystaldiskinfo disk neukazoval žádnou poruchu, kontrola disku na nic nepřišla a přesto jako u tebe: co druhý restart chtěl kontrolovat disk. nový disk se stejnou základní deskou to nedělá.
furt tě nenapadlo dát screen na normální imagehosting. pokud je chyba u id c7 (crc error), je to pravděpodobně kabelem.

HDD s kterým jsou problémy jsem chtěl zkusit ještě formátovat a znovu vytvořit oddíl D:
Na disku jsem narazil na soubor, který nelze otevřít.

Formátování disku též nejde, s hláškou: Ukončete všechny diskové nástroje a jiné programy používající tuto jednotku....
Ve správě disku je tento disk popsaný jako: V pořádku (Stránkovací soubor, Základní datové oddíly )

Nevěděl by jste někdo jak tento disk odpojit, naformátovat a znovu vytvořit oddíl ?
Je to poslední pokus, který chci zkusit před fyzickou výměnou za nový HDD.

rychlý formát nemá velký smysl, je bez kontroly povrchu - což může být klidně vadné místo. nebo známka toho, že nějaký rootkit odněkud startuje a má uzamknuté své místo na disku proti přepsání.
rychlý formát používá od výrobce předdefinované značky na disku, sám na disku nic neformátuje, jen si podle zvoleného souborového systému vyrobí bootsektor a novou "mft" tabulku.

můžeš dočasně zmenšit/zrušit stránkovací soubor a restart - jen mi nedává smysl, proč je toto nouzové "prodloužení ram" na pomalém datovém disku.
můžeš celý ten disk zformátovat z bootovacího média = mimo windows, např: dost hnusný gparted, hirens pe, instalační média windows, nějaký partition manager, ...
před startem z boot média zásadní věc: pojmenuj si přehledně disky, dokud je pod windows vidíš. nespoléhej na písmena disků, jiný systém je může seřadit jinak, linuxová média písmenka nepoužívají.

----
kdybych věděl že to ještě donekonečna řešíš, podíval bych se včera v práci jestli se tam neválí terový disk.

Na HDD mám programy a soukromé soubory, OS je na M.2

pokud to nemá extra dobrý důvod, z 99% programy co se instalují mají ležet na systémovém disku v program files.
na systémovém disku leží registry s jejich nastavením, leží tam profily uživatelů s appdata, systémový disk máš rychlý m2 ideální pro start aplikací, celý ten oddíl jde dobře zálohovat.

co to je za nápad mít systém s aplikacemi rozdělený na dva disky? co kdybys to chtěl jednou klonovat na jiný disk, nebo jen zálohovat?
to je ten systémový m2 tak maličký, že se tam nevejdou aplikace? (aha, klasický ojebávač acer, škoda slov)
a naopak tam zřejmě smrdí uživatelské dokumenty, filmy, které v záloze systému nemají co dělat a kterým je jednorázová rychlost načítání lhostejná?

Neverím tomu, že sa hdd nedá ošetriť pokiaľ-va jeho firmware neskolabuje.

Stovky, desiatky, ba i jeden hdd, /nechválim sa/, sa mi počas zopár dní ktorých sa venujem OS a HW, podarilo úspešne reparovať klientmi totálne odpísané ložiská hdd. (Blbečkovia vyhadzovali bezchybné hdd).

Fungujú hdd dodnes, roky rokúce, ako záloha dát.

Skús obľúbeného rusáka Dmitrj P. "hdd regenerator" z externého média, SW dokáže premapovať vadné sektory so zápisom do firmware hdd.

http://www.dposoft.net/