Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alternativa za monitor G7 Odyssey 32"

Mozna jsem jen ten nejvetsi "stastlivec" pod sluncem. Mozna je to normalni. Tak ci onak jsem zoufaly ze sveho rozhodnoti poridit si "spickovy" monitor od Samsungu G7 Odyssey 32". Abych jen nehanil, obraz monitoru je spickovy, vybava, design a parametry taktez. Ale behem 2 tydnu mam doma jiz 3. kus. Prvni mel mrtvy pixel, druhy mel mrtvy pixel, vcera jsem si dovezl domu 3. kus. Peclive jej prohledl dead pixel checkem a radoval se, ze mam konecne stesti. Rano pustim pocitac a cekaji na me 2 mrtve pixely :( Po 3 takovychto pokusech samozrejme uz nemam odvahu ani chut tohle absolvovat znovu a nechavam si vratit penize.

Ted jsem se ale rozmlsal velkym monitorem s krasnym obrazem, takze hledam neco obdobnyho. Muzete mi neco doporucit prosim? Co od monitoru ocekavam mimo kvalitni obraz je asi pouze toto (vse navic uz bude jen bonus): 32", QHD, min. 144Hz. Cena idealne max 20k.

Diky moc

Diky za tip, kouknu :) A ano, vadi mi to. Sedim u pocitace porad, predevsim kvuli praci, hry jen obcas ve volnych chvilich. A u monitiru za 18k se nechci porad divat v excelu na barevny puntiky :) Navic zjevne se umi rychle mrtve pixely pridavat, takze to opravdu vadi :)

IPS = jde se na nej divat z vetsiho uhlu aniz by se citelne menili barvy a kontrast (u monitoru je to relativne fuk, sedis pred nim), ale ma vetsi "backlight-bleed" - prosvitani podsviceni , cerna neni tak cerna jako u VA/MVA. Videt je to hlavne pri slabem okolnim osvetleni. Za mne - IPS radeji ne - pokud se ti az na ty mrtve pixelky obraz u Samsungu libil, bylo by IPS pravdepodobne zklamanim.

Tak nakonec jsem poridil toto a muzu rict, ze ta kvalita obrazu je uplne, ale fakt uplne nekde jinde. Out of the box je obraz o tridu lepsi, aniz bych cokoliv nastavoval. Uzasne barvy, zadny backlight bleed. Proste pecka. Akorat tedy po 4 letech uzivani prohnuteho monitoru je prejit na plochy neuveritelny nezvyk :) Hlava si neustale mysli, ze je monitor prohnuty na opacnou stranu :) To zakriveni mi asi trosku bude schazet, ale jinak nemam sebemensich vyhrad.

https://www.alza.cz/32-acer-predator-xb323ugp-d6153842.htm?o=2